Фінансова грамотність закарпатської молоді залишає бажати кращого
В рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності, який відзначають в листопаді, у закарпатському виші провели низку заходів, із залученням студентів та школярів навчальних закладів міста.
Фахівці з економіки та фінансів а також представники банків провели роз’яснювальну роботу з молоддю, щодо грамотного планування доходів та видатків, сімейного бюджету та заощадження власних коштів.
Замість класичних лекцій – інтерактивне спілкування з фахівцями та банкірами. Що почерпнули студенти економічного факультету УжНУ, взявши участь у соціальній акції в рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності, з’ясовувала кореспондент Ужгород.net.
В обласному центрі майбутні економісти провели низку заходів, зокрема: відвідали банки та фінансові установи, де на практиці закріпили свої знання щодо планування бюджету та основних правил заощадження власних коштів. Ініціатори соціального проекту наголошують, що такі тренінги допомагають молоді краще орієнтуватися у фінансових питаннях.
Як розповіла заступник декана економічного факультету Тетяна Бутурлакіна, приємно що цьогоріч за підтримки комерційних банків та страхових компаній на Закарпатті проведено масштабну акцію. «Студенти отримали чимало корисної інформації в новому для них форматі. Це - не традиційні лекції, а тренінги, ігрові та командні заняття. Така робота дає можливість студентам відкрити у собі лідерські здібності та практичні навики щодо формування власного та сімейного бюджету. За допомогою цієї акції учасники зможуть більш свідомо відноситися до планування своїх доходів та видатків», - запевняє пані Тетяна.
Студент економічного факультету Віктор Фудько в майбутньому планує реалізуватися в банківській сфері. Хлопець каже, що наразі йому цікаво вивчати та спостерігати за розвитком української та світової економіки. Студент зізнається: «Під час зустрічі з фахівцями ми краще вдосконалюємо свої знання та навички. Такі акції треба проводити частіше, адже фінансова грамотність для сучасної молоді - надзвичайно актуальна. Ми, як майбутні фахівці з економіки та фінансів повинні не лише самі добре це знати, а й вчити фінансової грамотності й інших».
В Україні тиждень фінансової грамотності відзначають з 2012-го. Цьогоріч цю ініціативу активно підтримали і в закарпатському виші. Зі слів фахівців, нині рівень фінансової грамотності серед молоді досить низький. Більше того, через економічну нестабільність в країні, більшість краян не знають, як краще спланувати бюджет та на чому можна заощадити задля фінансової стабільності в майбутньому.
Так, Віра Варцаба, завідувачка кафедри фінансів та банківської справи, наголошує: «Не секрет, що більшість краян недостатньо фінансово проінформовані. Через це і всі проблеми. Переважна більшість не вміє правильно сформувати та розпоряджатися власним чи сімейним бюджетом. А в умовах такої економічно-соціальної нестабільності , яка є зараз, люди взагалі почали панікувати, й не знають куди вкласти ті свої незначні заощадження. Тому дуже добре що наш виш підтримав цю кампанію. Самі студенти активно долучилися до заходу, адже це не класичні лекції, а інтерактивне спілкування»
Покращити свою фінансову грамотність змогли не лише студенти, а й школярі. Цього року учні навчальних закладів Ужгорода вперше беруть участь у подібних просвітницьких заходах. На пропозицію долучитися до тренінгів – відгукнулися чимало бажаючих.
Учасники зізнаються, наразі володіють лишень елементарними знаннями про те, як треба заощаджувати власні кошти.
Так, Андрій Гуранич, студент природничо-гуманітарного коледжу УжНУ, каже: «Таке поняття як фінансова грамотність мені знайоме. Адже щомісяця я отримую стипендію. Відтак – формую свій бюджет на місяць, іноді відкладаю певну суму коштів (якщо, звісно залишаються гроші). Я хочу більше дізнатися про те, як керувати своїми фінансами та як правильно заощаджувати».
За кордоном азам фінансової грамотності вчать уже в дитячих садках. Зі слів організаторів соціальної акції, на Закарпатті просвітницьку роботу серед молоді проводитимуть і надалі.
Мирослава Куруц для Ужгород.net
До цієї новини немає коментарів