Україна продовжує гостювати у клубі держав із надзвичайно корумпованою владою
За словами виконавчого директора українського представництва організації Олексія Хмари, а нтикорупційні закони, прийняті 14 жовтня 2014 року, заклали лише основу, фундамент для змін. "Якою ж буде справжня реформа – покажуть найближчі події. Причому вже зразу у грудні. Новий Уряд країни спільно з новим парламентом мають попрацювати над бюджетом країни на 2015 рік. І чи знайдуться у ньому гроші на Антикорупційне бюро чи електронну систему всіх декларацій чиновників, - питання досі відкрите», - вважає Олексій Хмара.
На його думку, політична воля – це не лише рішучі заклики з високих трибун, а цілком практичні кроки на виконання нових антикорупційних законів, таких як: прозорий підбір персоналу нових антикорупційних органів, покарання всіх причетних до корупційних схем, невтручання в роботу борців з корупцією тощо.
«Саме цього не вистачає Україні аби піднятись у рейтингах Індексу сприйняття корупції і тому Україна все ще продовжує гостювати у клубі держав із надзвичайно корумпованою владою», - зазначив Хмара.
Але є й позитивні моменти. Тransparency International відмічає, що за останній рік бюрократія стала менше душити бізнес, експорт та імпорт стають трохи вільнішими від хабарів.
Однак для того, аби в Україні відбулися реальні антикорупційні зміни, Тransparency International Україна закликає уряд, парламент та президента зробити п’ять негайних кроків:
- Належним чином запустити роботу нових антикорупційних органів, ухваливши правки до антикорупційних законів та передбачивши необхідні ресурси на створення інституцій та добір кваліфікованих кадрів;
- Невідкладно ухвалити розроблене експертами законодавство про повну прозорість фінансів політичних партій та виборчих кампаній;
- На основі прийнятої Антикорупційної стратегії України розробити деталізований план дій уряду у сфері протидії корупції, до виконання якого залучити широку громадськість та медіа;
- Забезпечити реальне розкриття даних державних реєстрів, передусім, реєстру нерухомості та земельного кадастру;
- Розпочати регулярні перевірки публічних службовців на доброчесність, в тому числі через співставлення їх стилю життя із задекларованими майном і статками, пише Zaxid.net.
До цієї новини немає коментарів