Найпростіший спосіб – федералізація України

У Європі - велике розчарування в Україні. Мали великі надії на те, що набагато швидше йтимуть перетворення, будуть реформи. Живемо в кількох вимірах, без єдиного бачення майбутнього. Рано чи пізно прийдемо до федералізму, або пройдемо через хвилю диктатури.

 

Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів політолог та історик Костянтин Бондаренко

"Зараз думають, що робити з нами, - розповідає політолог. - Є розуміння: події тут є відображенням зіткнення Америки й Росії. Європа не хоче втрачати економічні стосунки з ними та сваритися. Найпростіший спосіб – федералізація України. Про це вже почули від голови Європейської ради Германа ван Ромпея. Торік соціологія говорила, що 21 відсоток українців підтримують федеральний устрій".

"Держава надто нерівномірно формувалася. За клаптиковим принципом. Власне територія України – десять центральних областей. Решта – приєднані до чи після Другої світової війни штучним способом. Йдеться про частину Луганської області, Одеської, Крим. При централізаторській політиці не відбулося усвідомлення себе українцями – як єдиної нації. Немає єдиного історичного бачення, основи. Живемо в кількох вимірах, без єдиного бачення майбутнього. Рано чи пізно прийдемо до федералізму, або пройдемо через хвилю диктатури, - вважає Костянтин Бондаренко.

"Порошенко – бізнесмен. Хоче розпорядитися повноваженнями. Розуміє, що будь-який актив треба капіталізувати. Він був би гарним президентом для стабільної країни. Також треба зважати, що зараз у нас більше повноважень в уряду та парламенту", - каже політолог.

"За психологічними характеристиками Порошенко не може бути диктатором. Намагається балансувати, проводити закулісні перемовини. Головна його проблема, що не вміє формувати команду. Намагається все робити сам", - резюмує політолог

 

04 грудня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів