Месидж програми уряду Яценюка - дихати стане платно

Без якісної судової системи «світити» гроші перед урядом ніхто поспішати не стане.

 

Єдина категорія, яка буде бігти попереду паровоза – це чиновники, які поспішать задекларувати активи, і таким чином виведуть себе з-під дії законів про боротьбу з корупцією.

Так прокоментував результат урядових нововведень  виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко для S lovoidilo.ua .

Відповідно до програми діяльності уряду, пропонується скоротити кількість податків з 22 нині діючих до 9. Відміниться збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, цільова надбавка на природний газ, рентна плата за транспортування нафти і газу, туристичний збір, збір на виноградарство, садівництво та хмелярство.

У той же час звичний усім акциз доповниться ще й податком на розкіш: збором за реєстрацію першого транспортного засобу, екологічним податком на паливо та збором за електроенергію.

Розширяться екологічний податок та рентні платежі, податок на нерухоме майно (об'єднає також податок на землю) та єдиний податок (в категорію якого перекладається фіксований сільгоспподаток). Реформується фонд оплати праці. «Ми приймаємо рішення про зменшення з 41% на 15% сплати єдиного соціального внеску із заробітної плати, яка вище двох мінімалок», - сказав Яценюк.

Але найбільше навовведення – тотальний контроль за витратами громадян. Так, д о 1 жовтня 2015 року, згідно із законопроектом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів (щодо податкової реформи)», українці повинні відзвітувати про зароблене, в тому числі і незаконним шляхом. Це і стане «нульовою» декларацією, де без пояснення походження пожитків можна задекларувати гроші та «заводи, газети, пароходи». Якщо активи добровільно не декларуються, то розраховувати і питати з вас податкова буде по базовій ставці – 200 000 грн.

Після узгодження доходів одноразової реєстрації майна доведеться щорічно звітувати про доходи та видатки. Саме за різницю між першими і другими пропонується додатково сплачувати 30% від суми.

В українських реаліях це означає, що усім українцям пропонують пройти «атракціон черга» з «заохоченнями» за затримки. Звичайно ж, мається на увазі штрафи, пені, перевірки, домашні «маскі-шоу» та арешти майна.

«Уявіть собі, що ви перебуваєте в українській податковій, яка ніколи не відрізнялася повороткістю. Це шалені черги, з незрозумілою подачею документів і так далі», – наголошує виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, розуміючи, що навряд чи податківці стануть приймати декларації поштою або в електронному вигляді, незважаючи на старанне копіювання досвіду Internal Revenue Service США (податкове відомство, яке стежить за витратами і доходами громадян).

На його погляд, без судової реформи проводити амністію капіталів – безглуздо. «Без якісної судової системи «світити» гроші перед урядом ніхто поспішати не стане. Єдина категорія, яка буде бігти попереду паровоза – це чиновники, які поспішать задекларувати активи, і таким чином виведуть себе з-під дії законів про боротьбу з корупцією».

 

13 грудня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів