Некерований парламент, або як нардепи граються у зняття недоторканності
Позбавлення депутатів недоторканності − це популізм перед виборами.
Всім добре відомо, що повна відміна недоторканності слуг народу – одна з вимог Майдану. Пізніше такий пункт все частіше з'являвся в передвиборних програмах партій. Але, опинившись під куполом, деякі нардепи заговорили не про повну, а про часткове скасування недоторканності.
Експерти підтримують часткову відміну недоторканності. "У більшості сучасних країн у депутатів зберігається певний імунітет. У нас свого часу перегнули палицю, і максимально розширили недоторканність. А в Європі, наприклад, існує імунітет проти переслідувань депутатів за критику. Але, у разі вчинення кримінального злочину або порушення ПДР, недоторканність не діє", – вважає політолог Володимир Фесенко.
"У нас в країні є дві теми перед виборами. Це позбавлення недоторканності і підвищення пенсій та зарплат, - розповів політичний аналітик, президент Центру політичного прогнозування Сергій Влащенко. - І всі чудово розуміють, що обидві теми − це популізм безпосередньо перед виборами . Депутатська недоторканність − це виключно юридичний термін. Ми вже побачили, що фізичну недоторканність не може забезпечити навіть охорона. Ми говоримо зараз про позбавлення депутатів юридичної недоторканності, а це неприпустимо. Тому що тепер кожен зможе подати до суду, відкрити кримінальну справу на будь-якого народного депутата за будь-яке його слово, сказане з трибуни. Це неприпустимо, тому що депутати тоді не зможуть спокійно працювати".
До цієї новини немає коментарів