«Європейські» закарпатці абсолютно не бояться сценарія з самопроголошенням краю
Однак побоюються слабкості Києва як центральної влади...
Мешканці Закарпатської області найбільше в Україні бояться слабкості центральної влади, але найменше – терактів та проявів сепаратизму. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Опитування щодо виявлення тривог і побоювань українців проводилося двома способами: один перелік був сформований з декількох варіантів, інший - майже з двох десятків позицій.
Так, відповідаючи на запитання щодо побоювань, де кількість варіантів була обмежена п'ятьма варіантами, в цілому по країні українці виділили три ключових страхи, відсотки за якими розподілилися практично порівну: слабкість центральної влади (30,3%), загроза терактів (28,6%) і повторення сценаріїв "ДНР-ЛНР" у своєму регіоні (27,8%).
Слабкості центру найбільше бояться в Луганській області (48,6%) і Закарпатті (50,6%). Опитані жителі Херсонської та Закарпатської областей взагалі не відчули утиску за національною ознакою (0%).
Повторення сценаріїв із самопроголошеними республіками найбільше побоюються на прикордонній до окупованого Криму Херсонщині (76,9%) і в Запорізькій області (41,3%), що межує безпосередньо з так званою "ДНР", найменше – на Закаратті (1,4 %).
Закарпаття різко вирізняється в Україні ще одним результатом: більш як кожен четвертий опитаний (25,3%) взагалі "не знає" ніяких страхів і побоювань.
Згідно з минулим дослідженням на замовлення ZN.UA, проведеним у квітні 2014 року, більшість респондентів восьми областей Південного-Сходу своїми основними тривогами виділили розгул бандитизму в країні (43,1%) і крах української економіки (39,2%). На третьому місці Південний Схід ставив для себе загрозу громадянської війни – 31,7%.
До цієї новини немає коментарів