Мобілізація по-закарпатськи: призовники масово тікають за кордон
Четверта хвиля мобілізації, оголошена в Україні триває. Закарпатським чоловікам, які спроможні служити, масово вручають повістки...
Ще до початку загальнонаціонального збору, можновладці заявляли про залучення до збройних сил держави 50 тисяч осіб. Цифра далеко не мала, відтак потребує активізації усіх дотичних структур. Цей тиждень, чи не всім відомствам, запам’ятається щоденними нарадами, колегіями, звітами. Країна готується до війни.
Закарпаття, яке відправило на Схід вже не одного солдата, продовжує поповнювати лави військових. За останні кілька днів закарпатцям вручили 1100 повісток, але до військкоматів прийшли 450 осіб. Половина з них пройшли медичну комісію, але готовими до служби виявились лише 149 осіб. Решта чоловіків наразі проходять додаткові медичні обстеження.
Попри не 100% здорову націю, кілька десятків, а саме 36 офіцерів, солдат, сержантів та добровольців з Закарпаття направили до військових навчальних центрів (Десна). Такі вимоги. А далі, ймовірніше, кожен з них отримає направлення на службу. З 28 січня в області до військових центрів щодня відправлятимуть сотню осіб. Всю необхідну інформацію призовники та їх родичі можуть отримати у військкоматі.
Військовий комісар Закарпаття Іван Васильцюн розповів: «Ці 36 осіб – перші із четвертої хвилі мобілізації. Це добровольці, які погодились стати на захист нашої держави. Я їм за це щиро вдячний. Разом з тим, хлопці, які зараз на Сході, вже з нетерпінням чекають ротації. Вони виснажились, як фізично, так і морально. Тому їх треба замінити новими силами».
Водночас, головний військовий комісар області наголошує на необхідності чіткої координації дій оперативного обміну інформацією між медичними та військовими відомствами. Адже, за кожного мобілізованого персональну відповідальність нестиме лікар, що провів обстеження. Військові медики, у свою чергу, зауважують, що особи 40-річного і більше віку, повинні пройти вимірювання внутрішньоочного тиску, ЕКГ та дослідження крові на цукор.
Закарпатці, невід’ємною традицією яких є заробітчанство, й у військовому питанні знайшли йому застосування. Ситуація із повістками, що трапилася в селі Кольчино Мукачівського району, облетіла всю Україну. Нагадаємо, із 104 оповіщених призовників, вдома виявили тільки трьох чоловіків. Інші виїхали за межі країни на заробітки. Таких вже за останні 2 тижні налічується близько 15 тисяч осіб.
«Ми живемо у такому краї, де близько 75% військовозобов’язаних знаходяться за кордоном. Це наша особливість. Але, ми знайшли зв’язок майже з усіма родинами і вже є ті люди, котрі повертаються. Вони пройдуть медичну комісію, а відтак їх направлять у військові центри. Це лише перші результати, які у подальшому ми плануємо покращити, щоб виконати наказ головного командувача», - прокоментував військовий комісар Закарпаття Іван Васильцюн.
Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль оцінювати чергову хвилю мобілізації на Закарпатті не став. Але, заявив, що задоволений роботою всіх структур. «Проведена масштабна роз’яснювальна робота про мобілізацію. Найбільшу ставку роблять на патріотів. Я неодноразово чув добрі відгуки про наших військових, але ті, що зараз у гарячих точках, погодьтеся, потребують ротації. І було б правильно, якби їх замінили закарпатці ж. Мобілізація, яка сьогодні триває, саме цим і обумовлена. Ми сподіваємося, що знайдемо необхідну кількість достойних патріотів, які зможуть замінити наших вояків на Сході. Я пишаюся тими 63 добровольцями, які сьогодні зголосилися взяти до рук зброю. До речі, серед них і одна жінка. За це їм велика подяка. Приклади, які свідчать про негайну готовність стати на захист держави, заслуговують на особливу повагу», - наголосив керівник краю Василь Губаль.
Ворог не відступає, і схоже, навіть не планує. Перших мобілізованих закарпатців область відправила ще в березні минулого року. Дії, які країна планувала завершити за місяць-два, тривають більше року.
Відтак, головна мета мобілізації – заміна фізично й морально виснажених бійців. окрім того, як розповіли в управлінні охорони здоров’я Закарпатської ОДА, для потреб АТО буде мобілізовано 33 медичних працівника. З них - четверо хірургів, один психіатр, решта - лікарі профілюючих спеціальностей: терапевти, сімейні лікарі, інфекціоністи тощо.
Євгенія Фанта для Uzhgorod.net.ua
Як проходить четверта хвиля мобілізації - інфографіка
В Україні найбільше від мобілізації ухиляються в Закарпатській, Тернопільській, Івано-Франківській і Полтавській областях.
Про це свідчить інфографіка "Народного контролю".
До цієї новини немає коментарів