Вихідець з Івано-Франківщини облпрокурор: Прокурорами міст і районів у краї мають бути закарпатці!

5 січня новопризначений прокурор Закарпатської області Володимир Янко дав прес-конференцію для місцевих ЗМІ.

 

Незважаючи на те, що на посаді прокурора Володимир Михайлович лише місяць, силовик відзвітував про пророблену роботу органів прокуратури області за 2014 рік та за перший місяць 2015 року, а також про зміни, які відбулися в структурі прокуратури.

«Сподіваюсь, що стосунки прокуратури і ЗМІ будуть побудовані на відкритості. Останні, в свою чергу, будуть об’єктивно висвітлювати нашу роботу і це буде впливати на загальну ситуацію на Закарпатті, піднімати авторитет як правоохоронних органів, так і взагалі прокуратури», – зазначив прокурор області.

Відомо, що Верховною Радою України 14 жовтня 2014 року прийнято Закон України  «Про прокуратуру», згідно з яким органи прокуратури позбавлено функції нагляду за додержанням і застосуванням законів, в тому числі здійснення нагляду за додержанням законодавства про звернення громадян.

Володимир Янко розповів, що як і минулого так і цього року, прокуратурою вживаються певні заходи у боротьбі з корупцією. Торік, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено і направлено до суду 77 протоколів про корупційні правопорушення. З числа осіб притягнутих до відповідальності 6 державних службовців, 9 посадових осіб місцевого самоврядування 4-ї та 5-7 категорій, 10 посадових та службових осіб інших органів державної влади, 16 депутатів сільських, селищних, міських, районних рад, 2 працівників державної податкової служби, 2 працівників митної служби, 9 правопорушників у сфері земельних відносин, 5 у бюджетній сфері, 6 у сфері охорони довкілля, 4 у сфері освіти та 4 у сфері охорони здоров’я.

Ще більшу роботу у цьому напрямку прокурори виконали за січень 2015 року. Про це свідчить той факт, що за перший місяць цього року до кримінальної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень притягнуто 8 осіб, з яких трьох, на час досудового розслідування відсторонено від займаної посади, ще одного звільнено. «На даний момент в провадженні слідчих прокуратури перебувають кримінальні провадження стосовно працівників митниці, прикордонної служби, фіскальної служби. Боротьба з корупцією є пріоритетом на сьогоднішній день в державі. Це наша біль, наша проблема і наше горе», – поділився з журналістами Володимир Михайлович.

Загалом, за 12 місяців 2014 року прокурорами пред’явлено позиви на захист інтересів громадян та держави на суму 28 млн. грн. Добровільно сплачено та реально стягнуто за рішеннями судів понад 15 млн. грн. В інтересах громадян пред`явлено позовів, заяв на суму 3 млн. грн., з них про стягнення заборгованості із заробітної плати 2 млн. гривень.

У 2014 році органи прокуратури області позитивно спрацювали з питань захисту прав громадян та інтересів держави у сфері земельних правовідносин. Вжитими заходами наглядового та представницького характеру було повернуто 507 га земельних ділянок на суму понад 12 млн. грн.

Головний прокурор краю також відповів на запитання медійників, що стосувалися найбільш резонансних, злочинів у нашому краї. Присутні дізналися від силовика нові подробиці гучних проваждень, пов’язаних з дорожньо-транспортною пригодою за участі судді Амаровича. «Справа Амаровича розслідується слідчим відділом, бо це спеціальний суб’єкт – суддя. Відповідно, є спеціальний порядок притягнення його до відповідальності. Згідно КПК винести вирок судді може тільки генеральний прокурор або його заступник. По даній кримінальній справі проведено більше 100 слідчих дій, а на даний момент призначено близько 20-ти експертиз», – пояснює прокурор області.

      Отримали представники преси і відповіді на запитання щодо ситуації, яка вже набула резонансу – йдеться про конфлікт між  представниками «Правого сектору» та активістами. Вказаний факт відповідно кваліфіковано та розпочато розслідування, хід якого прокурор області взяв на контроль.

      Прокоментував Володимир Янко і нещодавні ротації серед керівництва прокуратури та міськрайонних прокурорів. На його переконання, прокурорами міст і районів в нашому краї мають бути вихідці із Закарпаття. Адже вони виросли на цій землі, тут їхня Батьківщина, сім’ї, родичі і громада завжди зможе спитати з них про їхню роботу.

На запитання журналістів стосовно реагування прокуратури на незаконні «земельні рішення» органів місцевого самоврядування, прокурор чітко відповів, що дане питання чітко моніторять. Прокуратура скерувала до органів місцевого самоврядування листи, з пропозицією надсилати до нас проекти рішень, аби ми могли спрацювати на випередження і, де необхідно виправити ситуацію, щоб  не допустити порушення закону. Облрада вже дала на це згоду.

Окрім того, прокурор області вже дав доручення і прокурору міста Ужгорода вивчити це питання стосовно дій Ужгородської міськради і дати свої висновки.

Насамкінець прес-конференції прокурор області подякував журналістам за співпрацю та наголосив, що працюватиме прокуратура відкрито та прозоро. А від медійників чекає об`єктивності, яка позитивно впливатиме на стан оприлюднення законності в Закарпатті.

Ярміла Гармасій для Uzhgorod.net

 

06 лютого 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів