Закарпатські прокурори зафіксувала лише 6 «ухилянтів» від мобілізації, тоді як у Тернопільській вже в розшуку 25 тисяч!
Мобілізаційна робота у Закарпатській області знаходиться під контролем керівництва ОДА.
Проведення оборонно-мобілізаційних заходів обговорили на селекторній нараді, яка відбулась під керівництвом першого заступника глави адміністрації Президента України Віталія Ковальчука 14 лютого.
Виконання Указу Президента «Про часткову мобілізацію» залишається сьогодні найактуальнішим завданням керівників усіх регіонів, зазначив Віталій Ковальчук. Як відомо, мобілізаційна робота у Закарпатській області знаходиться під контролем керівництва ОДА. Ось що з цього приводу написав сам губернатор Василь Губаль на своїй сторінці у мережі "Фейсбук". "Ішлося про безпеку держави й у тому числі про мобілізаційні процеси, проблеми, з ними пов'язані. Розмова була ґрунтовна. Скажу головне: завдання центральна влада ставить серйозні. На Закарпатті, з огляду на особливості регіону, процеси проходять складно. Ми отримали певні вказівки, у тому числі і стосовно організації цього процесу, роботи з громадами. Певні питання у представників мобілізаційні центральної влади були і до правоохоронних органів, медичних комісій" – написав пан Губаль і додав:"Торкнулися і теми мобілізації технічних засобів. Зауважу: задачі – більш ніж непрості. Працюємо... Зараз закарпатці служать, і вже дехто близько року, на східних рубежах. І ми маємо забезпечити для них ротацію. Разом з тим, у мобілізаційному процесі приділяємо увагу і залученню призовників до прикордонних загонів – вони служитимуть на теренах Закарпаття".
Нагадаємо, з 15 січня цього року прокуратурою Закарпаття розпочато розслідування за фактом ухилення від призову за мобілізацією стосовно 6 закарпатців. Громадяни, отримавши повістки, не з’явились у визначений час для проходження військово-медичної комісії.
До суду за 2014 рік з обвинувальними актами направлено майже два десятки кримінальних проваджень за ст.336 КК України стосовно осіб, які ухилялися від призову за мобілізацією. Їм за ухилення від призову до мобілізації передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від двох до п'яти років.Наприклад, в Тернопільській області також ведеться розшук тих, хто ухиляється від служби. Але у них станом на 14 лютого в розшуку вже 25 тисяч чоловіків (!), відкрито 35 кримінальних проваджень, 319 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Закарпатська влада між тим поки мовчить про реальні цифри...
До цієї новини немає коментарів