Богдан Андріїв – про рішення сьогоднішньої скандальної сесії

На нинішній сесії Ужгородської міської ради розглянуто низку питань, деякі з них викликали бурхливе обговорення в залі.  
 

 

На початку засідання певні питання були виключені з порядку денного, зокрема про ліквідацію КП «Архітектурно-планувальне бюро», «Ужгородпарквідео», муніципальної газети «Ужгород».   

Відтак, депутати прийняли рішення про надання адресної допомоги ужгородцям-учасникам АТО у розмірі від 500 до 10 000 гривень, а також родинам загиблих на заходи пов'язані з похованням. Загалом на ці потреби виділено 2 мільйони гривень. 

Як розповів секретар міської ради Богдан Андріїв, учора, у зв'язку з виведенням 128-ої бригади з Дебальцева, було прийнято рішення терміново віднайти кошти, аби підтримати як учасників АТО, так і їхні сім'ї та дітей. Частину коштів передбачили для на потреби самої бригади. 

Так, з метою підтримки дітей учасників АТО і дітей-переселенців з АТО, які навчаються і виховуються в освітніх закладах міста, прийнято «Програму підтримки дітей учасників антитерористичної операції і дітей з сімей, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції у навчальних закладах міста на 2015 рік». Таким чином, діти цих категорій зможуть безкоштовно харчуватися в школах.     

В найближчий час школи, дитсадки, НВК Ужгорода знаходитимуться під посиленою охороною. Міські обранці проголосували за рішення про виділення близько 1,2 мільйонів гривень з бюджету міста для забезпечення на 2015-2016 рр. охорони цих закладів. 

Також підтримано «Програму впровадження системи відеоспостереження у місті Ужгород на 2015 рік». За прогнозами, програма матиме значний економічний та соціальний ефекти. Згідно з нею, передбачено влаштування системи відеоспостереження у місті Ужгород шляхом встановлення камер спостереження у межах міських автомобільних доріг та автомобільних парковок по вул. Фединця, Перемоги, Заньковецької, пл. Жупанатській, Корятовича та Ш.Петефі. Також передбачається обладнання пульту управління системою. На реалізацію програми передбачено 602,3 тисяч гривень.

Питання про надання пільг підприємцям зі сплати за землю викликало чимале обговорення.  Депутати не підтримали пропозицію надати пільгу на 50% і на півроку, а проголосували за 70% і до кінця 2015 року. 

За словами секретаря міської ради Богдана Андріїва, були неодноразові звернення підприємців у зв'язку з тим, що з 1 січня 2015 року вступила в силу нова нормативно-грошова оцінка землі, яка в 4,5 – 5 разів перевищує ту, яка була до цього. 

«Підприємцям одразу платити такі кошти за оренду або земельний податок стає непосильно, тому ми спільно прийняли рішення про надання їм цієї пільги, щоб вони могли якимось чином переорієнтувати свої підприємства, виробництва і вирішити, чи доцільно мати такі великі площі і сплачувати за них оренду або земельний податок і її не використовувати чи, можливо, продати земельну ділянку або відмовитися від неї», - каже Богдан Андріїв. 

Що ж до «Програми приватизації майна», до розгляду якої мають повернутися на наступній сесії, то, за словами секретаря міськради, її можна розділити на дві частини: 

«По-перше, є суб'єкти господарювання, які зробили покращення орендованих ними приміщень і подають документи з метою викупу цих об’єктів оренди. Згідно з чинним законодавством, якщо було зроблено покращення більше ніж на 20%, то є право першочергового викупу цих об'єктів оренди. Але все одно при цьому буде здійснюватись оцінка майна незалежними експертами і тоді орендар на основі цього може придбати майно, оскільки має першочергове право. По-друге, з переліком об'єктів, які виставляються на аукціон протягом місяця, можна ознайомитися на сайті міської ради. Якщо хоча би 10% з об'єктів, які плануються виставити на продаж, будуть куплені, то ми будемо дуже раді, адже це є значне наповнення міського бюджету. 

Вважаю, що закиди від певних осіб, які звучали сьогодні в залі, були абсолютно популістськими, зроблені з метою самопіару. Вочевидь, не всі зрозуміли, що там немає ніякої непрозорої картини. До тих об'єктів належать колишні котельні, підвальні на півпідвальні, цокольні приміщення».

Софія Бойко для Uzhgorod.net.ua

P.S. Зазначимо, що ужгородські обранці мало не побилися під час нинішньої сесії. Очевидці бійки розказують, що головними фігурантами сварки стали екс-керуючий справами виконкому Олександр Волосянський, голова Громадської Ради Олександр Пересоляк і перший заступник міського голови Іван Волошин, котрий потім втягнув у конфлікт  активіста Юрія Світлика. Згодом втрутилися правоохоронці, тож, на щирий жаль присутніх, до бійки не дійшло.

Приводом бійки став проект рішення про ліквідацію Громадської ради при Ужгородській міськраді, який був винесений на розгляд сесії міськради. Втім, для його ухвалення не вистачило голосів, а відтак, рішення не було схвалене. Одразу по винесенню питання на голосування у сесійній залі зчинився ґвалт зі сторони представників Громадської ради. Із криками «ганьба» та «навіщо тоді була Революція Гідності» депутати й тиснули на кнопки, голосуючи. Однак голосів врешті за розпуск Громадської ради не вистачило, рішення не пройшло…

 

19 лютого 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів