Чи вистачить захисних споруд в Ужгороді на всіх?
Враховуючи захаращені мешканцями багатоповерхівок підвальні приміщення та різноманітні придатні підземні укриття…
Де сховатись у разі небезпеки? Це питання усе частіше непокоїть зважаючи на складну ситуацію на Сході країни. Не так давно у столиці створили інтерактивну карту з адресами укриттів для випадків виникнення надзвичайних ситуацій, а у найближчій до нас Сваляві райрада прийняла рішення про встановлення знаків-вказівників до бомбосховищ. Які заходи із інформування населення проводить Ужгородська мерія, кореспондент Uzhgorod.net.ua з'ясовував у відділі оборонної та мобілізаційної роботи Ужгородської міськради.
Як розповів начальник вищезазначеного відділу Віктор Панасенко, з 10 лютого розпочалась спільна перевірка з Державною службою НС наявних захисних споруд по місту Ужгороду і району. «У місті захисним укриттям можуть слугувати підвали житлових будинків, підземні паркінги та інші споруди підземного простору, які можуть бути тимчасово використані для укриття населення. Кожен громадянин повинен заздалегідь самостійно подбати про власну безпеку, дізнавшись, де розташоване найближче тимчасове сховище на випадок надзвичайної ситуації. До речі, неправильно казати «бомбосховище», а саме захисна споруда», - відзначає посадовець. За дорученням міського голови ряд управлінь (серед них управління праці, освіти, економіки) проводять перевірки і обстеження споруд, готують інформацію, яку повинні розмістити в підпорядкованих закладах міста, на автозупинках, в громадському транспорті, магазинах. Особливе завдання отримали ЖРЕРи, які мають перевірити захисні споруди на закріплених територіях та розмістити інформацію про місце їхнього розташування на дошках оголошень будинків і т. п. Зокрема, йдеться про оголошення дій при сигналі оповіщення цивільного захисту населення. Відтак, мають бути проведені практичні навчання. За словами головного спеціаліста з цивільного захисту населення та технічному захисту інформації відділу оборонної та мобілізаційної роботи Сергія Дмитрієва, в Ужгороді є 48 захисних споруд, з десяток з яких непридатні. «Колись, за часів Радянського Союзу, були сховища, до прикладу, у ЗОШ № 3, поблизу якої стоять старі встановлені металічні жалюзі, а також на Православній набережній поблизу училища, на території Ужгородського МРЕМу. Якщо звернути увагу, то їх можна розгледіти і тепер. Такі укриття були призначені для учнів. Взагалі освітні заклади можуть використовувати для сховищ підвали і напівпідвали. Але для цього приміщення мають бути належним чином підготовлені, тому тепер відповідальним за це особам надаємо методичні рекомендації», - каже Сергій Вікторович.Інформація, як пояснюють фахівці, має обмежений доступ, тому наразі конкретних адрес укриттів не називають. В найближчий час буде розроблено список захисних споруд та їхнє місцезнаходження. За кожною захисною спорудою буде закріплена відповідальна особа, яка й розміщуватиме людей у випадку надзвичайної ситуації. Після упорядкування переліку, його оприлюднять на сайті міської ради.
«Згідно з Кодексом цивільного захисту України визначено, що для тих, хто працює укриттям мають бути захисні споруди, які є на підприємствах, в установах і організаціях. Інша решта населення укривається у підвалах. Невдовзі розпочнеться маркування місць, які придатні для сховищ», - запевняє Сергій Дмитрієв. Незважаючи на певні сумбурні емоції, які час від часу виникають серед населення, спеціалісти заспокоюють та радять не переживати і не панікувати, адже це гірше за все. Кажуть: в разі небезпеки усі мешканці Ужгорода зможуть сховатись, враховуючи різноманітні підвальні приміщення, сховища, винні погреби. Що ж, залишається вірити і сподіватись в те, що захисні споруди нам не знадобляться!Ольга Палош для Uzhgorod.net.ua
До цієї новини немає коментарів