128-ій бригаді доведеться воювати застарілим імпортним мотлохом, який «впарили» Міноборони

Міноборони закуповує застарілий імпортний мотлох. 

 

Українські спецекспортери взялися активно відпрацьовувати схеми постачання імпорту озброєнь і військової техніки та розгорнули за кордоном бурхливу діяльність з пошуку того, що можна з вигодою "впарити" Міноборони. 

Про це йдеться у статті  ZN.UA "Оборонне замовлення або Оборона в "замовленні".  Основний наголос зроблено на нав'язування армії закупівель у підприємств того, що в них уже є у вигляді готової продукції. При цьому у ці позиції потрапила навіть техніка, продана в минулі роки Міноборони підприємствам  як зайве майно для подальшого перепродажу за кордон.

"Міноборони й Нацгвардія включили до переліку озброєнь, які вони закуповують, зразки, що давно перейшли в розряд зайвого військового майна і були призначені для продажу іноземним покупцям. Наприклад, танки Т-72", - йдеться у статті.

"Ціна цих виробів відрізняється від вартості їх продажу покупцям і обійдеться бюджету втричі дорожче", - зазначає автор статті. За кілька місяців Міноборони 8 разів внесло зміни до основних показників оборонного замовлення. "Усі зміни підкріплювалися відповідними листами від Генштабу ЗСУ, що "видавлювалися" з військових заднім числом, після фактичного формування пропозицій уряду", - йдеться у статті.

"Провадження військово-технічної політики, спрямованої на недопущення закупівель неуніфікованих озброєнь і військової техніки ... є прямою зоною відповідальності профільного департаменту Міноборони. При цьому навряд чи хтось зможе обґрунтувати потребу й доцільність закупівлі англійських бронетранспортерів SAXSON, які не відповідають тактико-технічному завданню на бронетранспортер колісний для потреб ЗСУ, затвердженому міністром оборони у квітні 2014 року", - зазначає видання.

Бронетранспортери за своїми характеристиками істотно поступаються навіть бронетранспортерам радянського виробництва, які є в армії у великій кількості, а відтак є нині зайвим військовим майном, йдеться в статті.

У держбюджеті з'явилася нова лазівка для незаконних доходів ділків збройового бізнесу, раніше заробляли на експорті зброї, а тепер з особливим завзяттям - на імпорті,  зазначає автор. "Ноу-хау оборонного замовлення 2015 р. є передбачені у сумі майже 100 млн грн асигнування на компенсацію  імпортерам зростання курсу валюти за контрактами 2014 р., за якими проведено 100-відсоткову передоплату", - йдеться у статті.

З цієї суми 92,5 млн грн. виділено на компенсацію валютного курсу для ДП "Укрінмаш", хоча усі закупівлі заздалегідь проавансували з Держбюджету.

 

07 березня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів