Закарпатці, випалюючи торішню траву, не відають, що це злочин проти природи!

У сухій траві часто таїться сміття, небезпечне для спалювання - пластикові пляшки, пакети. Відбувається забруднення повітря важкими металами…

 

Попри численні застереження, закарпатці продовжують масово випалювати сухостій. Так, лише упродовж першої декади березня на території Закарпаття зафіксовано 49 випадків загорання сухої трави та сміття на відкритій території. А з початку року підрозділи оперативно-рятувальної служби Закарпаття в екосистемах краю вже ліквідували 95 пожеж, причиною яких є необережне поводження з вогнем під час спалювання сухої трави, повідомила Uzhgorod.net.ua прес-секретар управління ДСНС України в Закарпатській області Наталія Батир.

Іноді для виникнення пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, а локалізувати загорання та погасити пожежу сухої трави на відкритих територіях не просто, оскільки швидкість поширення вогню -  висока, особливо у суху, вітряну погоду, наголошують закарпатські рятувальники. 

Як розповів головний «надзвичайник» області Мирослав Щербей, у більшості до виникнення цих пожеж призводять: необережність людей у поводженні з вогнем та занос сторонніх джерел запалювання. «На жаль, люди не замислюються наскільки страшними можуть бути наслідки їхньої безпечності. Варто пригадати, що в цьому році через необережне поводження з вогнем при спалюванні трави та сміття вже травмувалися люди та горіли надвірні споруди», - констатує керівник.

«Особливо небезпечними є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, наземні трубопроводи чи біля лісових масивів, - розповідає пан Щербей. - Також дим від таких вогнищ може утворювати смог, який надовго зависає у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на автошляхах, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод».

За словами посадовця, пожежі сухостою відрізняються від решти пожеж тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. У зв'язку з цим, для їх ліквідації потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. 

Щоб запобігти виникненню випадків пожеж, управління ДСНС в Закарпатській області звертається до всіх мешканців краю з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки, не наражати на небезпеку себе та оточуючих. 

«Тож, аби не допустити виникнення таких пожеж, звертаюсь до всіх жителів області припинити випалювати сухотрав’я, чагарники й всілякий мотлох та дотримуватися елементарних вимог перебуваючи на природі, дачній ділянці, приватному житловому секторі», - наголошує Мирослав Щербей.

Він також звертає увагу на те, що закарпатцям треба бути дуже обачними при палінні, не кидати недопалків на суху траву, не розпалювати багаття поблизу сухостою, лісових насаджень, полів. Пильно слідкувати за тим, щоб діти не бавилися сірниками і запальничками.

«Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Загасити займання сухої трави на початковій стадії легко - досить вилити на неї відро води чи прикидати землею», - радить очільник МНСників.

Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян можна створити надійний заслін від пожеж, а значить захистити себе й природу від втрат. Тому людям варто замислитись наскільки небезпечним може стати розведене під час відпочинку на галявині багаття чи  неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття, особливо у весняний пожежонебезпечний період. 

Тим більше, що за це передбачена адміністративна відповідальність. Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Пам’ятайте: у природі все влаштовано розумно і раціонально. Весняні підпали шкодять усьому живому мікросвіту!

Валерія Громицька для Uzhgorod.net.ua

 

 

12 березня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів