Чи врятує намолена кров життя закарпатським бійцям?

5 літрів крові здали закарпатські священики, проте не весь донорський матеріал придатний...

 

Закарпатські священнослужителі Української православної церкви Київського Патріархату стали донорами. Кров здавали у Мукачівській районній лікарні на потреби бійців, які лікуються у військовому госпіталі, і не тільки. 

Доброчинна місія сьогодні як ніколи потрібна, каже єпископ Ужгородський і Закарпатський УПЦ Київського патріархату Варсонофій: «Краще б в Україні не було цієї нікому непотрібної війни. Оскільки священнослужитель не може взяти до рук зброю, у нас є інша зброя – хрест і Євангеліє і, звісно ж, молитва. Нещодавно ми задекларували, що чим зможемо, будемо допомагати нашим солдатам, які воюють на Сході України.

Першочергово управлінням було видано указ про створення мобілізаційних пунктів у кожному храмі єпархії. Громадяни можуть приносити продукти харчування, одяг і навіть кошти. Все це ми передаємо на схід, як робили вже неодноразово. І ще один момент підтримки військових - необхідна їм кров. Священнослужителі прийшли поділитись нею. Так, ми молимося, щоб не було смертей і поранень, але, на жаль… І якщо наша кров врятує хоча б одне життя, це буде найбільша подяка. Тому що знаємо, що виконаємо заповідь Божу: немає більше тієї любові, як життя своє за друга свого покладеш. А кров це є часточка нашого життя, і тому ми віддаємо її своїм ближнім, нашим бійцям. Щоб вони могли жити!».

За кілька годин священнослужителі здали майже 5 літрів крові. Вони готувались лише три дні, як того вимагає лікарська настанова. Однак далеко не вся зібрана кров може бути використана за призначенням. «Далеко не весь донорський матеріал придатний, - зауважує Оксана Свалявчик, завідувач відділенням переливання крові Мукачівської ЦРЛ. - За день донорами до нас приходять 8-10 осіб. За рік ми виконуємо план у півтори тисячі донорів. Наразі нам вистачає крові, хоча нині потреба у ній збільшилась у кілька разів. Ми обслуговуємо ще й Мукачівський військовий шпиталь, куди привозять наших поранених. Також, за потреби, надаємо кров дитячій обласній лікарні. Тішить, що нині прокинулася молодь, яка реагує на потреби військових. До нас приходить багато учнів та студентів навчальних закладів Мукачева і не тільки. Але, разом з тим, через збільшення кількості нових донорів багато крові бракується через невідповідність. А все тому, що добровольці, як правило, недообстежені. На це потрібно кілька тижнів. Утім, кров, що все таки придатна, сьогодні зберігається у морозильних камерах при температурі -40». 

Лікарі наголошують, аналізи, які роблять донорам – безкоштовні. Після забору кров відстоюють, потім відділяють плазму (білі тільця) від еритромаси (червоні тільця). Матеріал на обстеження відправляють у лабораторії Ужгорода, де роблять печінкові проби і TORCH- інфекції. А вже групу визначають на місці. Також у відділенні є спеціальні холодильні та морозильні камери. Термін придатності еритромаси усього 42 доби при температурі +6. Попри те, що сьогодні донор не має жодних пільг, їх, на щастя не меншає. Медики не відмовляють у добровільному бажанні здати кров. Відтак, перш ніж стати донором, лікарі рекомендують упродовж трьох днів утриматися від алкоголю і жирної їжі, а ще мати позитивне налаштування, додає Оксана Павлишинець, операційна сестра:«Людина має 6 літрів крові. Норма забору за одну процедуру – 450 грамів. Донор може здавати кров кожні два місяці, але раз на рік роблячи перерву у три місяці».

Безпосередньо у стінах відділення донору вимірюють тиск, дають чай і вівсяне печиво. У дні Великого Посту цей продуктовий набір вже звичний, каже священнослужитель з Виноградова Валерій Фазикош: «Зараз триває піст. Оскільки спиртне та жирну їжу ми не вживаємо, прикладати додаткових зусиль не потрібно. Я вже не вперше здаю кров. Але сьогодні у мене особливі пориви допомогти ближньому». 

Євгенія Фанта для Uzhgorod.net.ua

 

01 квітня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів