Надлишки електрики Ужгород незабаром продаватиме сусідам на Сході та Заході
В обласному центрі Закарпаття сьогодні презентували проекти будівництва двох міських міні-ГЕС. При цьому секретар міської ради Богдан Андріїв наголосив, що інвестори не отримають дозвіл на роботу без погодження всіх відповідних служб: рибгоспу, екологів і, звичайно, тільки після обговорення громадою міста.
Про це повідомив керівник проектів Віктор Акатов.
Проект рішення про дозвіл на розробку документації ТзОВ «Закарпатське енергетичне товариство» виноситься на сесію у четвер, 9 квітня. Планується розміщення станцій біля стадіону «Авангард» та біля парку «Підзамковий». Інвестори обіцяють, що землі парків використовувати не будуть, лише водні ресурси.
ТзОВ зареєстроване в Ужгороді з 2014 році та працює в напрямку з відновлюваної енергетики. Представники «Закарпатського енергетичного товариства» запевняють, що витратили багато часу на вивчення річок Уж та Латориця.
Перед обговоренням питання під час сьогоднішньої презентації, присутнім показали відеоролик, який розповідає про ГЕС. Відповідно до зазначеної в ролику інформації така станція передбачає запровадження нових французьких технологій, які пройшли експертизу ЄС, США та Канади.
Для таких ГЕС не треба водосховищ, чи відведення води трубами. Суть станції полягає в установленні турбіни під нахилом, і потребує підйому води на 2 м. Запевняють, що така діяльність не шкодить рибі і не несе екологічної загрози. Сміття, що буде збиратися у воді, обіцяє утилізувати сама станція.
На будівництво планують витратити 8 місяців замість 2 років, як це відбувається нині в Україні. Загалом потужність станції 1 мегават на годину -- 6,5 млн мегават за рік. Менше 40 обертів турбіни на годину дозволяє робити ГЕС майже не шумною.
Підйом води, запевняють підприємці, не нестиме небезпек паводків, проте дозволить створити рекреаційні зони. Обіцяють, що рівень води буде високий тільки біля дамб.
Секретар міської ради Богдан Андріїв наголосив, що інвестори не отримають дозвіл на роботу без погодження всіх відповідних служб: рибгоспу, екологів і, звичайно, тільки після обговорення громадою міста.
«Якщо будуть корективи – вимагатимемо від інвесторів змін. Треба розуміти, що це і робочі місця, енергія, інвестиції в місто. Ми пропишемо умови громади на весь строк обслуговування ГЕС», -- повідомив Богдан Андріїв.
Заступник міського голови Ярослав Шафарь наголосив, що винесене на сесію рішення дає дозвіл лише на розроблення документації на будівництво, а не на будь-які спорудження.
У 2011 році вже були подібні пропозиції, але, кажуть, по підприємству одразу було видно, що будувати вони нічого не хочуть, лише збирають інформацію. За словами посадовця, «Закарпатське енергетичне товариство» в першу чергу треба вивчити на предмет того, на що вони здатні.
Присутні на презентації активісти поцікавилися у представника «Закарпатського енергетичного товариства» чи є в країнах близького зарубіжжя подібні станції в межах міста. Інвестори запевняють, що 75% усіх таких станцій знаходяться в містах, більшість у Франції, найближчі в Румунії.
Активісти ставили дуже багато питань щодо екології та водних ресурсів, проте представник ТзОВ повідомив, що спеціаліста водного господарства на зустрічі немає. Так сталося через те, що сьогоднішня зустріч – презентація проекту, а не громадські слухання.
Ужгородці обурилися тим, що майбутню енергію не обіцяють за нижчими цінами, ніж її продають громаді нині. Присутні на засіданні звинувачують приватну фірму в тому, що вона хоче отримувати надприбутки за еко-енергію за зеленим тарифом.
Ярослав Шафарь обіцяє, що вигода ужгородцям буде в тому, що рівень води в річці відновиться за показниками 70-х років, а на місці нинішнього борщівника в районі Боздошського парку буде рекреаційна зона. Чиновник пояснює, що ГЕС не настільки потужна, щоб надто вплинути на ситуацію з енергією в місті, повідомляє 7dniv.info.
До цієї новини немає коментарів