Під час Великодніх свят закарпатцям варто убезпечити своє житло від непроханих гостей

Напередодні великодніх та травневих свят кореспондент Uzhgorod.net.ua дізнавався, як убезпечити закарпатцям свої оселі від крадіїв.

 

Адже у період вихідних чимало закарпатців планують поїхати у відпустку в гори, або за кордон чи просто навідатися в гості до рідних і близьких подалі від дому. А у злодіїв-домушників настає пора посиленої "роботи". Як свідчить міліцейська статистика, кількість квартирних крадіжок у період свят зростає у рази.

Тож, кореспондент Uzhgorod.net.ua з'ясував, як захистити своє житло від зловмисників.

Держохорона та сусіди. Найнадійніший спосіб убезпечити свою квартиру – встановити сигналізацію Державної служби охорони. Закарпатське ДСО пропонує скористатися акцією "Квартира під охорону". У разі спроби зловмисників проникнути до вашого помешкання на пульт Державної служби охорони надійде сигнал "Тривога". Наряд групи затримання в складі підготовлених та належно озброєних міліціонерів ДСО за лічені хвилини прибуде на місце події та затримає злодія.

Варто зауважити, крадіжки переходять у розряд розбоїв. Ні надійні замки, ні ґрати на вікнах, чи броньовані двері не можуть гарантувати 100% охорони. Гарантує охорону лише надійна сигналізація. 

Отримати додаткову інформацію або замовити послуги Державної служби охорони можна, звернувшись безпосередньо до територіального підрозділу ДСО або, зателефонувавши за номерами: 0 800 502 220, 0 800 211 000

Усі дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні. Лінія працює цілодобово. Стосовно економії слід зазначити, що краяни можуть заощадити суттєву суму, замовивши монтаж сигналізації ДСО саме в акційний період. Все, що потрібно аби вберегти своє житло – звернутись у ДСО. Кваліфіковані працівники безкоштовно проконсультують, оберуть ефективну схему охорони вашого помешкання. А далі - робота монтажників. Після виконання монтажних робіт та укладання договору на охорону ваша власність гарантовано перебуватиме під захистом увесь обумовлений термін.

Установка системи в звичайну міську квартиру обійдеться в кілька тисяч гривень та незначна абонентська плата.

Але якщо грошей на сигналізацію немає, існують альтернативні способи захисту. У кожному будинку є пильні бабусі. Можна залишити їм ключі, щоб сусіди заходили в квартиру, включали світло, радіо, телевізор і створювали ефект присутності господарів. Це потрібний метод, адже злодії можуть позначити квартиру і дізнаватися, чи з'являються в ній господарі. Наприклад, розсипають під дверима землю або вставляють у двері рекламну листівку, а наступного дня дивляться, чи на місці листівка і чи не прибрали землю".

Замки і пильність. Крім того, необхідно пам'ятати про технічний захист квартири. На дверях слід встановити не менше двох гарних замків, тому що відкрити звичайний базарний замок злодій може легко, і якщо він професіонал, то впорається за хвилину. Достатньо мати в'язку з 10 ключів, щоб один підійшов. Ну, і самі двері повинні бути міцними, з петлями, захованими всередину.

У міліції визнають: з кожним роком злодії стають все більш винахідливими. Домушник може приїхати на дорогому авто, бути добре одягненим, зайти в під'їзд з величезним букетом квітів, в якому заховані... відмички. Люди ніколи не повірять, що ця людина злочинець, тому потрібно бути напоготові.

Ще один спосіб проникнення в житло – віджим пластикових вікон. Щоб цього уникнути, у міліції радять захистити їх гратами . Грати потрібно ставити не тільки на першому поверсі, але і на третьому, четвертому, дев'ятому... Зараз злодії під виглядом працівників, які займаються зовнішнім утепленням будинків, спускаються на альпіністському спорядженні і проникають у квартири, – підкреслюють правоохоронці.

Датчики. Нині домушника можна зловити за допомогою особливого гаджета. Є спецпристрій, який схожий на смартфон, а всередині нього захований GPS-датчик. Покласти такий "смартфон" потрібно на видне місце в квартирі. Практично зі 100%-ю вірогідністю злочинець забере його собі. Як тільки такий пристрій покине безпечну зону квартири, на пульт нашої фірми надійде сигнал, буде викликаний наряд міліції, який зможе відслідковувати переміщення злодія в реальному часі.

На холодильник і меблі – табу

Сучасні квартирні злодії практично досконально вивчили квартирні схованки, куди закарпатці ховають гроші й коштовності, тому користуватися ними вже небезпечно. Так, категорично заборонено ховати цінності у меблях, наприклад, у дивані, між рушниками в шафі, постільною білизною та стопками одягу. "На сьогодні це перше місце, куди лізуть злочинці", – пояснюють правоохоронці.

Також не рекомендується робити схованки в зливному бачку унітазу, серванті, вазах, між сторінками книг, сміттєвому відрі і в побутових приладах на кухні: комбайні, каструлях і навіть в морозильній камері холодильника. Хіба що цінності можна "заморозити" всередині великого шматка м'яса у водонепроникному пакеті.

Ховати гроші в домашньому сейфі також не найвірніше рішення, адже якщо сейф не вбудований в стіну, то злодій просто забере його з собою.

Доброю схованкою може стати порожнина під дошками в паркеті, адже кожну дощечку злодій перевіряти не стане, або ніша в стіні, яку необхідно акуратно замаскувати шпалерами.

Страхування. Ще один спосіб, якщо не захистити будинок від крадіжок, то, принаймні, в разі чого отримати компенсацію заподіяної шкоди.

Слід однак мати на увазі: перш ніж укласти такого роду договір, страхова компанія переконається, що для запобігання крадіжок прийняті всі можливі заходи. Так що звернення до страховиків не позбавить вас від необхідності подбати про збереження свого майна.

Закарпатські правоохоронці наголошують: збереження майна краян у першу чергу залежить від того, як самі власники помешкань потурбуються про укріпленість житла, які заходи безпеки ними будуть вжиті.

Тож, спочатку прийміть всі необхідні заходи безпеки і спокійно вирушайте у відпустку. Гарного відпочинку!

Валерія Громицька для Uzhgorod.net.ua

 

11 квітня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів