Про які особливості сплати земельного податку варто знати закарпатцям?

Наразі громадяни-платники за землю отримали відповідні податкові повідомлення-рішення. Термін сплати податку, зазначеного у такому рішенні – протягом 60 днів з дня його вручення. 

 

Про найактуальніші питання щодо сплати цього збору кореспондент Uzhgorod.net.ua  розпитав у закарпатських фіскалів.

- До якого контролюючого органу необхідно звернутися для отримання інформації щодо плати за землю (за місцем проживання чи місцезнаходженням земельної ділянки), якщо фізична особа мешкає в одному населеному пункті, а земельна ділянка розташована в іншому населеному пункті?

Якщо фізична особа мешкає в одному населеному пункті, а земельна ділянка (будівля, приміщення) розташована в іншому, то для отримання інформації щодо плати за землю такому платнику необхідно звернутися до державної податкової інспекції за місцезнаходженням земельної ділянки.

- З якої дати сплачується земельний податок у разі придбання будівлі, споруди (їх частини) або нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку?

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку. Власник нежилого приміщення чи його частини у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

- Як фізичні особи повинні сплачувати земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності, в тому числі якщо проживають у сільській (селищній) місцевості?

Фізичні особи-платники податку за землю повинні сплачувати земельний збір та орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності через установи банків та поштові відділення. Якщо особи проживають у сільській місцевості, вони можуть сплачувати земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної або комунальної власності через каси сільських (селищних) рад за квитанцією, форма якої затверджена наказом Міндоходів від 27.12.2013 № 856.

- Чи залежить дата виникнення зобов’язань зі сплати земельного податку фізичної особи за земельну ділянку приватної власності від попереднього власника такої ділянки?

У разі набуття фізичною особою протягом року права власності на земельну ділянку земельний податок за неї сплачується починаючи з місяця, в якому у такої фізичної особи виникло право власності, незалежно від того, хто був попереднім власником (фізична чи юридична особа).

- Яка відповідальність передбачена за несплату або несвоєчасну сплату зборів за землю громадянином?

Оскільки фізичні особи несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання, то якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю, то притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, − у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, − у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що детальну інформацію щодо оподаткування доходів та майна і застосування податкових пільг можна отримати, звернувшись до найближчого місцевого центру обслуговування платників (ЦОП) та в он-лайн режимі.

Валерія Громицька для  Uzhgorod.net.ua

 

08 липня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів