Фіскали на Закарпатті вилучили підакцизного товару майже на 6 мільйонів
Найбільше конфісковано тютюнових виробів.
Постійний контроль у сфері виробництва і обігу підакцизних товарів та детінізація ринку такої продукції, – один із пріоритетних напрямків роботи оперативного управління ГУ ДФС у Закарпатській області.
Посилення заходів щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, в рамках проведення операції «Акциз-2015», дає ефективні результати: з початку проведення спецоперації оперативниками ДФС області виявлено 18 правопорушень при проведенні перевірочних заходів, вилучено підакцизної продукції на суму понад 5,8 млн грн., зокрема, тютюнових виробів – на 1,4 млн грн; лікеро-горілчаних виробів – на 115 тис. грн; спирту – 2,5 млн грн; транспортних засобів – 1,45 млн грн; паливно-мастильних матеріалів – 230 тис. грн.
Разом з тим, обліковано 6 кримінальних правопорушень по напрямку протидії незаконному обігу підакцизних товарів. З них за ст. 212 ККУ (ухилення від сплати податків) – 4, у т.ч. 1 – відносно СГД – виробника підакцизної продукції; а також 2 – за ст. 204 ККУ (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів). Складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення.
Варто зазначити, що серед ряду оперативно-профілактичних заходів, що тривають в області, – операція «Рубіж». З початку її проведення, співробітниками податкової міліції краю надано 18 орієнтувань до Закарпатської митниці ДФС щодо можливих порушень митного та податкового законодавства.
Зокрема, складено 8 протоколів про порушення митних правил, з них 4 – за ст. 472 МКУ (недекларування), 3 – ст. 483 МКУ (приховування товарів від митного контролю), та 1 – інше. За цими протоколами накладено штрафів на загальну суму – понад 4,1 млн грн. Також за матеріалами оперативних підрозділів внесено до ЄРДР відомості про 3 кримінальні правопорушення стосовно ухилень від сплати податків (ст. 212 ККУ), по яких відшкодовано завданих збитків на суму – 1,1 млн грн.
Загалом, за матеріалами оперативних підрозділів направлено до суду 11 кримінальних проваджень з обвинувальними висновками, по яких відшкодовано завданих державі збитків на загальну суму 5,3 млн грн.
Нагадаємо, що допомогти виявити порушників у сфері реалізації фальсифікованих та недоброякісних підакцизних товарів може будь-хто з громадян. У випадку виявлення підозрілої або підробленої підакцизної продукції, інформуйте співробітників оперативного управління ДФС області за тел.: 2-49-11 та 61-29-84, наголошують у відділі комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.
До цієї новини немає коментарів