Екс-прем’єр сусідки Закарпаття: українці очікують, що їхні проблеми вирішать іноземці

Українські лідери надто покладаються на зовнішню допомогу, що є небезпечним. 

 

Про це екс-прем’єр Словаччини Мікулаш Дзурінда написав у статті, яку опублікувало видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

"Українські лідери надто покладаються на зовнішню допомогу. У цьому, як на мене, полягає найбільша небезпека. Так можна зруйнувати надії цілого покоління на реформування України", - зазначив М.Дзурінда.

На думку М.Дзурінди, це має визнати й Захід і не піддатися спокусі "вести" Україну.

"Якщо західні країни "вестимуть" українців замість того, щоб просто радити, то процесу реформ загрожуватиме фіаско і в української історії не буде неминучого щасливого кінця. Тому, якщо вже українці самостійно обрали шлях на Захід, то тепер вони самі ж мають вирішити, чи вони хочуть пройти цей шлях та досягнути мети", - сказав М.Дзурінда.

М.Дзурінду турбує брак однозначного реформаторського політичного лідерства в України.

"Інакше кажучи, в країні бракує апетиту до реформ. У мене склалося враження, що люди точно не знають, хто є архітектором реформ, хто відіграє безперечну роль лідера у їх проведенні", - пише словацький політик.

Крім того, на його думку, забагато українців - у тому числі й політичні лідери - покладають надії на новий План Маршалла для України і вірять, що рішення фундаментальних проблем їхньої країни прийде ззовні.

"Звісно, ми зобов'язані допомогти Україні. Але ми не маємо пробуджувати нереалістичні очікування та ілюзії - за це можемо поплатитися і ми самі, і Україна".

Як приклад однієї такої фатальної помилки він наводить країни Західних Балкан - Боснію і Герцеговину та Косово, де попри втручання Заходу так і не вдалося досягнути ані стабільності, ані реформ.

 

23 липня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів