Коли держава «косить» від війни, закарпатці наслідують її приклад

Оголошуючи чергові хвилі мобілізації, ми прийдемо до того, що вичерпаємо весь мобілізаційний резерв, а люди втратять довіру до влади.

 

Оголошуючи чергові хвилі мобілізації, рано чи пізно настане момент правової колізії: чи підлягають мобілізації ті, хто вже призивався в першу хвилю.

Про це в "Новом времени" пише військовий аналітик Микола Сунгуровський.

"До того ж, варто врахувати, що мобілізаційний резерв країни не безмежний, досить велика кількість призовників "косять" від служби. Тобто, коли держава "косить" від війни, громадяни наслідують її приклад. От і не набирається запланована кількість призовників.

Оголошуючи чергові хвилі мобілізації, ми прийдемо до того, що вичерпаємо весь мобілізаційний резерв, а люди втратять довіру до влади. Більше того, наскільки я знаю, повних даних про стан резерву немає ні в Генштабу, ні у Міноборони. Дано вказівку створити мобілізаційну базу, і лише тоді стане ясно, який реальний потенціал", - зазначив Сунгуровський.

За його словами, мобілізаційний резерв України налічує до 1 млн осіб (може 800 тис.). Проте в армію потрапляють лише 5-10%.

"Пора займатися створенням корпусу контрактників. Крім того, якщо говорити про професійну армію, то це не обов'язково контрактники. Можна закликати на 2-3 роки, і за цей час зробити з людини професіонала. В умовах контрактної служби доведеться міняти і політику. Природно, в такому випадку призовниками доведеться платити більше, також необхідно буде переглянути політику модернізації технічного парку та озброєнь, соцпакет для військовослужбовців, тактику і стратегію підготовки особового складу тощо Це досить дорогий захід. Тим не менш, всі розрахунки були зроблені ще в 2005 -2006 році. Тобто, політика переходу на контрактну армію вже проводилася", - пише аналітик.

 

13 серпня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів