Хочете торгувати пивом - придбайте ліцензію
Які документи необхідно подати для отримання ліцензій на роздрібну торгівлю пивом - роз'яснення від ДФС у Закарпатській області.
Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю пивом, яке з 1 липня відноситься до алкогольних напоїв, суб’єкту господарювання необхідно подати заяву на отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та копію платіжного документу про сплату квартальної суми за таку ліцензію з відміткою банку.
Так, згідно зі ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (Закон №481) ліцензія, зокрема, на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається за заявою суб’єкта господарювання.
У заяві додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.
Відповідно до вимог п.25 «Тимчасового порядку видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 493 у ліцензії зазначаються: на лицьовому боці: – найменування органу, що її видав; – вид товарів (алкогольні напої чи тютюнові вироби), на право реалізації яких видано ліцензію; – для юридичних осіб – найменування та місцезнаходження, номер телефону, факс (за їх наявності); – для фізичних осіб – прізвище, ім'я та по батькові, паспортні дані (серія, номер, ким і коли виданий, місце проживання), номер телефону (за його наявності); – ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності; – місце торгівлі; – адреси відокремлених від роздрібної мережі місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів; – реєстраційний номер ліцензії, дата реєстрації; – термін дії; – дата видачі ліцензії; – посада, прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, яка підписала ліцензію. на зворотному боці: – відмітки про поточне (щоквартальне) внесення плати за ліцензію; – відмітка про реєстрацію ліцензії в державній податковій інспекції, а в сільській місцевості – і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності. Таким чином у заяві повинні бути вказані необхідні дані для внесення до ліцензії.
З прикладом заяви для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями можна ознайомитись перейшовши за цим посиланням http://zak.sfs.gov.ua/data/files/93550.doc. Відповідно до ч. 4 ст. 16 Закону № 481 контроль за сплатою річної плати за ліцензії здійснюється органом ДФС уповноваженим видавати ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Для здійснення контролю суб’єкт господарювання подає зазначеному органу копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату. Міські, районні та об’єднані ДПІ видають суб’єкту господарювання Довідки про фактичне надходження коштів за ліцензії до відповідного районного бюджету, які прикладаються до платіжного доручення.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить 8 000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії РРО (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 500 гривень на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі. Плата вноситься до подання заяви.
Ліцензія видається терміном на один рік, а плата справляється щоквартально рівними частками. Заява про видачу ліцензії та визначені Законом № 481 документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла, повідомляють із відділу комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.
До цієї новини немає коментарів