Підвищення тарифів на світло: ціни щораз вищі, а якість?..

Споживачі, у тому числі і закарпатські, сплачуючи більше за електрику, очікують покращення якості надання таких послуг. Натомість непоодинокими є віялові відключення, постачання за графіком тощо.

 

 

На тижні, що минає, в Україні зросли тарифи на електроенергію. Експерти галузі «б’ють на сполох» – підвищення цін на світло не супроводжується реформою енергоринку. Енергетики ж запевняють українців, що разом з тарифами росте і якість обслуговування, пише "Україна комунальна".

 

Разом з першим днем осені в Україну прийшли підвищення цін на світло. З 1 вересня тарифи на електроенергію у середньому зросли до 62,8 коп. за кВт-год, що на 23% більше порівняно із тарифом, котрий діяв з 1 квітня. Відповідні зміни затверджені постановою №220 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26 лютого 2015 року.

Зокрема, для населення, яке споживає до 100 кВт-год електроенергії на місяць (150 кВт-год - для сільської місцевості), у тому числі, яке проживає у будинках, обладнаних кухонними електроплитами, тариф підвищився на 25% і становить 45,6 коп за кВт-год.
 
Вартість світла для населення, яке споживає від 100 до 600 кВт-год електроенергії на місяць збільшилася на 25% і складає 78,9 коп. за кВт-год.
 
Населення, яке споживає понад 600 кВт-год електроенергії на місяць тепер платитиме на 5% більше - 147,9 коп. за кВт-год.
 
Тариф для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії зріс на 25% і становить 45,6 коп за кВт-год. За такою ж ціною оплачуватимуть електропостачання мешканці гуртожитків, які підпадають під визначення «населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку».
 
Тариф для населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об'єднане шляхом створення юридичної особи (ОСББ), крім гуртожитків, з 1 вересня становить 78,9 коп. за кВт-год, що на 25% більше порівняно з попередніми цінами. За такими ж тарифами платитимуть за електроенергію релігійні організації, дитячі центри «Артек» і «Молода гвардія» та міський електричний транспорт.
 
Примітно, електроенергія, яка витрачається в багатоквартирних будинках та гуртожитках, а також в дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів, тощо) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, відпускатиметься за тарифом 65,75 коп. за 1 кВт•год (без податку на додану вартість). Це на 25% дорожче, ніж було раніше.
 
При цьому, експерти галузі зазначають, що в Україні зростання тарифів відбувається  без реформування енергоринку. Таку думку висловив голова «Бюро комплексного аналізу та програмування» Сергій Дяченко
 
«Така цінова реформа синхронно мусить супроводжуватися реформою ринку і реформою системи соціального захисту. А цього не відбувається», – каже пан Дяченко.
 
Такої ж позиції дотримується й експерт «Київського інституту енергетичних досліджень» Світлана Голікова. Вона зауважує, що споживач, сплачуючи більше за електрику очікує покращення якості надання таких послуг. Натомість, за її словами, непоодинокими є віялові відключення, постачання за графіком тощо.
 
«З позиції держави – це її обов’язок трансформації ринку електричної енергії, щоб споживач міг отримувати принаймні в кількох постачальників якісну послугу, і тоді якщо він буде обирати, який постачальник дешевший йому», – зазначила експерт.

Енергетики ж запевняють українців, що підвищуються не лише тарифи на світло, а і якість обслуговування клієнтів.

Катерина Білоус

 

06 вересня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів