Купівля через Інтернет стане безпечною для закарпатських покупців

Верховна Рада України ухвалила документ «Про електронну комерцію», тобто торгівлю в інтернеті. Тепер його залишилося підписати Президентові України. 

 

«Документ поліпшить захист споживачів, адже в ньому прописано, що під час виконання умов (чек, електронний верифікатор угоди) купівля товару в інтернеті повністю прирівнюється до угоди в реальному магазині. Тому права покупців інтернет-магазинів такі самі, як і в покупців звичайних супермаркетів», — зазначив аналітик однієї потужної компанії.

 

Вже давно електронну комерцію регулювали різні закони та нормативно-правові акти ООН, рекомендації та директиви Європейського Союзу, зокрема й про емісію грошей. Існували документи з цього виду торгівлі й у межах Світової організації торгівлі, членом якої Україна є вже далеко не один рік. Попри брак такого закону, ринок та сама електронна комерція розвивалися. 

 

Безумовний плюс цього документа — те, що вперше в історії України на законодавчому рівні було визначено такі ключові для онлайн-торгівлі поняття, як інтернет-магазин, електронна форма представлення інформації, електронний договір, електронна комерція, суб’єкт електронної комерції, інформаційні електронні послуги, електронне повідомлення, електронний правочин, електронна торгівля, реалізація товару дистанційним способом, електронний підпис одноразовим ідентифікатором тощо.

По-перше, чітко визначено перелік інформації про продавця (постачальника), яка повинна бути розміщена на його сайті. По-друге, навіть коли споживач став жертвою інтернетних злодіїв, будь-які рекламні оповіщення, які до нього доходили, або електронні документи є вже доказами у суді. Адже левова частка всіх злочинів, які завжди були в електронній торгівлі, припадає саме на купівлю-продаж товарів через онлайнові торговельні мережі. Так, людина робить передоплату, а у підсумку не отримує товару або не тієї якості, як в інтернет-рекламі. Звісно, закон про електронну комерцію встановлює відповідальність за такі порушення, хоч усе це регламентовував і раніше приміром Закон «Про захист прав споживачів».

Автори законопроекту про електронну комерцію впевнені, що жоден юридичний нормативно-правовий акт не може захистити людей від злодіїв та шахраїв в інтернеті. Поте якщо потенційний покупець чи в інтернеті, чи ні бачить, що на сайті чи в магазині є всі реквізити, постійні знижки на товар фірми, до того ж на телефони в компанії відповідають, працює служба підтримки, то вірогідність шахрайства зводиться до нуля.

 

10 вересня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів