Кому із закарпатців пільга буде скасована, а хто може звернутися за субсидією?
Не так давно уряд знов переглянув умови надання пільг та порядок нарахування субсидій.
Зміни у визначення категорій пільговиків суттєві, адже пільги збереже приблизно третина, інша пільги втрачає і ще частина має підтвердити своє право на пільги після надання відповідних документів.
Тож кореспондент Uzhgorod.net.ua вирішив з’ясувати, кому із краян пільга буде скасована, а хто може звернутися за субсидією.
Відповідно до документу, порядок надання пільг залишиться незмінним для учасників бойових дій, інвалідів війни I-III груп; реабілітованих осіб; опікунів дітей померлого громадянина, смерть якого пов'язана з ЧАЕС, а також ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ, пожежної охорони, держслужби спецзв'язку, податкової міліції та СБУ (або ж вдів і вдівців). Їм пільги будуть нараховані автоматично. Представники інших категорій (серед них - учасники війни, діти війни, жертви нацистських переслідувань, особи з особливими трудовими заслугами, багатодітні сім'ї, міліціонери на пенсії та інші) можуть звернутися до органів соцзахисту для перерахунку.
Ті, кому пільга буде скасована, можуть звернутися за субсидією. Аби її отримати, потрібно подати декларацію про доходи пільговика та членів його сім'ї. Якщо всі вони є непрацюючими пенсіонерами, управління соцзахисту розрахують доходи і визначать право на пільги автоматично, без особистого звернення до райуправлінь праці та соцзахисту. У деяких випадках, скасування пільг буде вигідною для людей, хоча таких менше.
Якщо пільговики проживають самі, це буде для них вигідніше. Оформивши субсидію, вони можуть виграти. Але якщо вони проживають спільно з тими, хто не має права на пільги, багато втратять. Прикладом, діти війни мають право на 25 відсотків пільг, це вже прописано в платіжках. Якщо ж вони проживають спільно з працюючими дітьми, і середній дохід перевищує прожитковий мінімум, тоді вони не отримують ні субсидію, ні пільги. Якщо учасник війни - він має 50% пільг, якщо це учасник бойових дій - 75%, а якщо інвалід - 100%. Тепер сума платіжок збільшиться рівно на цю пільгу. Фахівці запевняють, що у серпні всі пільговики отримають платіжки на повну оплату рахунків, проте якщо умови оформлення пільг для них не змінилися, чи вони підтвердили своє право на неї, у наступному місяці відбудеться перерахунок.
Тим категоріям громадян, яким необхідно підтвердити право на пільгу краще мати при собі довідку про доходи, яку можна отримати за місцем роботи.
Порядок оформлення субсидій також дещо змінився. Під час розгляду заяв, які надійшли, стало зрозуміло, що введений порядок потребує доопрацювання. Наприклад, в частині декларування сім'ями своїх доходів.
Зміна перша: тепер не потрібно вказувати в деклараціях суму доходів. Перші місяці застосування нового механізму показали, що наші співгромадяни не готові декларувати свої заробітки: було допущено багато арифметичних помилок, в основному через незнання. Людей просили заново заповнити декларацію. Але через це процедура оформлення субсидії затягнулася. Тепер у декларації достатньо написати, який вид доходу(зарплату, пенсію, стипендію і так далі) отримує людина.
Зміна друга: скасована норма щодо повернення в подвійному розмірі зайво нарахованої житлової субсидії у разі подання документів з недостовірними відомостями про доходи.
Зміна третя: вирішено не включати до сукупного доходу сім'ї деякі види допомоги. Не враховуватимуться благодійна допомога (отримана від місцевих органів влади, фондів і так далі) і багато видів одноразових виплат. Наприклад, допомога ветеранам до Дев’ятого травня, при народженні дитини, на оздоровлення, матерям-героїням, на поховання, допомога, яку отримує сім'я воїна, загиблого в зоні АТО, а також одноразові виплати сім'ям з місцевих бюджетів.
Зміна четверта: уряд дав людям можливість за їх бажанням вказувати доходи не за рік чи півроку, а за три попередніх місяці.
Зміна п'ята: для пенсіонерів період, за який враховуються доходи, взагалі скоротили до одного місяця. Тобто їм субсидія призначається з урахуванням сум, отриманих у місяці, який передував зверненню.
Зміна шоста: уряд надав приватним підприємцям можливість звертатися за субсидіями. Для тих, хто платить єдиний податок, встановлений фіксований рівень доходу, який буде враховуватися при призначенні субсидії.
Зміна сьома: вирішено питання, як призначати субсидію в разі раптової смерті власника житла. Відомо, що процес оформлення спадщини може займати від півроку до декількох років. І весь цей час сім'я фактично позбавляється права на субсидію, адже незрозуміло, кому належить квартира чи будинок. Уряд дозволив призначати таким сім'ям субсидію за рішенням комісії при місцевих органах влади. Оформляти допомогу будуть на одного з працездатних членів родини, зареєстрованих на цій житлоплощі.
Валерія Громицька для Uzhgorod.net.ua
До цієї новини немає коментарів