У пошуках заробітків: вожатий дитячого табору у сусідній Словаччині або перукар у Дубаях
Влітку в ЄС потрібні складальники фруктів, електрики, вожаті і альпіністи, пише Сегодня.
З настанням весни в Україні традиційно стартує хвиля сезонного заробітчанства: наші співгромадяни починають активно вивчати вакансії за кордоном, щоб виїхати влітку на добре оплачувану роботу. Українців найбільше цікавить тимчасове працевлаштування в Європі та на курортах. Зокрема, за даними кадрового порталу Rabota.ua, зараз сезонні заробітчани з України можуть розраховувати на роботу в Польщі, ОАЕ, Німеччині, Литві, Чехії, Франції, Ізраїлі, Китаї, Канаді, Фінляндії. Причому за кордоном на літній час найчастіше шукають збирачів грибів, ягід, овочів, цитрусових, а також потрібні будівельники, електрики, промислові альпіністи, електрогазозварники, перукарі, аніматори, вожаті-психологи. Ми дізналися, які вимоги пред'являються до сезонних заробітчан і скільки можна заробити за кордоном.
ГРОШІ. Девальвація нацвалюти спровокувала зростання інтересу українців до працевлаштування за кордоном, кажуть експерти, адже зараз в регіонах нашої країни можна заробити лише 1500-2500 грн ($55-95).
"У той же час вожатий дитячого табору в Словаччині може розраховувати на $200, збирач печериць в Польщі – на $500, а перукар в Дубаях – на $700 щомісячного доходу. Це означає, що півроку гастарбайтерство на чужині дозволяє в підсумку забезпечити на батьківщині до року комфортного життя", – роз'яснює мотивацію заробітчан контент-експерт Rabota.ua Тетяна Пашкіна.
При цьому аналітик попереджає, що при пошуку вакансій потрібно уважно читати умови роботи, тому що можливі варіанти, коли претендентам доведеться оплачувати зі своєї кишені оформлення документів, проїзд, харчування та проживання:
"Але ці витрати може взяти на себе і наймач, або розділити ці витрати 50х50".
ПРЕТЕНДЕНТИ. Експерти кажуть, що активно сезонну роботу за кордоном українці починають шукати у віці 25-30 років.
"Цей вік найбільше цікавиться пошуком роботи в Східній Україні або на курортах. І цей варіант наймачів влаштовує, адже дорослі України приймають рішення про працевлаштування за кордоном усвідомлено. Це означає, що люди вже розуміють, що орати там доведеться ненормовано, в складних умовах, тобто, наприклад, по кілька годин на сонці, а проживання, можливо, виявиться з мінімальним набором зручностей", – роз'яснює Пашкіна.
За її словами, цікаві для наймачів і сезонні заробітчани старшого віку – від 40-50 років. Правда, такі працівники повинні бути здорові, володіти міцною статурою, не боятися фізичних навантажень. Їх активно наймають на сільгоспроботи (наприклад, збір ягід), будівельниками і нянями.
Заробітчани везуть додому $7 млрд
Аналітики Міжнародної організації з міграції визначили портрет сезонного заробітчанина з України. За їх даними, в 2014-2015 роках з 700 тис. зовнішніх гастарбайтерів близько 265 тис. виїжджали за кордон на короткий час. На таку роботу більше виїжджають молодь і середній вік – 18-29 років (23,3%), 30-44 років (40,7%), 45-64 роки (35,1%). І більше їздять чоловіки (70%). В основному, сезонні заробітчани виїжджають працювати з сіл на Заході України (45%). Мігранти більше трудяться в СНД і ЄС. І задіяні активно в будівництві (37%), сільському господарстві (11%), туризмі та транспорті (5%). Зароблене йде на "чорний день", споживчі кредити, покупку житла. А інвестують заробітчани в будівництво (23%), ресторани (21%), роздрібну торгівлю (21%). Такий обсяг гастарбайтерство в 2014-му дозволив залучити в Україну $2,8 млрд.
"Але на ділі потоки коштів, які йдуть від мігрантів через небанківські шляху, тягнуть на $3-3,5 млрд. А ще $1 млрд – це товари, які закуповуються за кордоном для особистих цілей. Все це в підсумку становить $6-7 млрд", – говорить економіст Павло Мельник.
До теми
- Мукачівський прикордонний загін запрошує митців взяти участь у конкурсі «Смарагдова ліра»
- Близько 66 тисяч дозволів на перебування у прикордонній смузі видали на Закарпатті за 8 місяців — ДПСУ
- У Чопський прикордонний загін запрошують на контрактну службу
- Зима дісталася і кордону зі Словаччиною
- Стань на захист державних рубежів! Чопський прикордонний загін запрошує на військову службу за контрактом
- До уваги перевізників, що вирушають завтра на українсько-словацький кордон!
- Понад 3 млн громадян та 1,4 млн транспортних засобів перетнули кордон на Закарпатті із початку року
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- Майстер-клас із розпису великодніх писанок для дітей прикордонників провели в ужгородському храмі
- УжНУ та медичний факультет Університету Коменського із Братислави підписали меморандум
- В Ужгороді школярі разом з прикордонниками виготовляли окопні свічки
- "На війні важливо все: і країну захистити, і побратимів нагодувати". Історія 21-річного закарпатського прикордонника
- На Закарпаття прибули курсанти Національної Академії Держприкордонслужби
- Допомогу від словацьких партнерів обговорили в Ужгороді
- На Закарпатті вже другий місяць з прикордонниками працюють курсанти Львівського державного університету внутрішніх справ
- На Закарпатті активно тривають заходи у рамках проєкту «Захід 2023» (ВІДЕО)
- Завдяки партнерам зі Словаччини: як функціонує ліфт для людей на візках в Ужгороді (ВІДЕО)
- Закарпатські прикордонники контролюють виїзд чоловіків за кордон
- Закарпатки їздять скуповуватися закордон, – так дешевше (ВІДЕО)
- Асоціація «Об’єднання прикордонних органів самоврядування Закарпаття» звернулася до прем’єр-міністра України (відео)
До цієї новини немає коментарів