"Standard&Poors" прогнозує інфляцію в Україні 13%

Агентство "Standard&Poors" підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України з зобов’язань в іноземній валюті з В+ до ВВ-, повідомляють Українські новини.

 

Міжнародне рейтингове агентство також підвищило довгостроковий кредитний рейтинг України з зобов?язань у національній валюті з В+ до ВВ. Водночас "Standard&Poors" залишило без змін короткостроковий кредитний рейтинг України на рівні В и рейтинг uaAA за національною шкалою. Прогноз рейтингів стабільний.

Відповідно до рейтингової шкали S&P, довгостроковий рейтинг ВB- познача? відсутність небезпеки в короткостроковій перспективі, однак більш високу чутливість до впливу несприятливих змін у комерційних, фінансових і економічних умовах.

Агентство мотиву? підвищення довгострокового рейтингу України поліпшенням політичного й інституціонального середовища.

"Standard&Poors" підкреслю?, що важливим фактором для ухвалення рішення про підвищення рейтингу України стали поліпшення в сфері ліквідності і державного боргу країни в 2003-2004 роках, які підтримують кредитний рейтинг, що забезпечить державі необхідну гнучкість під час проведення непростих реформ.

"Діюча адміністрація успадкувала перегріту економіку зі зростаючими темпами інфляції, зростаючим дефіцитом платіжного балансу", - повідомили в "Standard&Poors".

За оцінками агентства, інфляція в 2005 році зросте до 13%.

S&P також вважа? досить амбіційними і навряд чи здійсненними прогнози уряду про дефіцит бюджету в 2005 році 1,5% від ВВП.

Проте, за даними S&P, поліпшення ситуації зі збором податків і ліквідація незаконного імпорту-експорту відчутно допомогли б збільшити доходи бюджету в 1 кварталі 2005 року, і, ймовірно, ця позитивна тенденція продовжиться до кінця 2005, хоча і не такими темпами, якими хотілося б уряду.

Підвищення довгострокового кредитного рейтингу України з зобов?язань у національній валюті з В+ до ВВ підтриму?ться очікуваним структурним поліпшенням податкових привілеїв і пільг.

Прогноз стабільний відобража? прихильність нової адміністрації до просування важливих політичних і економічних реформ.

 

12 травня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів