Янукович прокоментував паливну кризу

Колишній прем’єр-міністр Віктор Янукович, який очолював уряд у 2002- 2004 роках, висловив припущення, що для запобігання паливних криз потрібна диверсифікованість постачань нафтопродуктів у країну, передає Інтерфакс-Україна.

 

Для запобігання паливних криз необхідна системна робота над диверсифікованістю постачань нафти, ринковим регулюванням попиту-пропозиції і формуванням тарифної політики транспортування, вважа? він.

"Необхідна не пожежна, а доцільна і системна робота над диверсифікованістю постачань нафти, ринковим регулюванням балансу попиту та пропозиції, гнучкою тарифною політикою транспортування, поглибленням цивілізованого діалогу з бізнесом і чітке виконання економічних законів", - переда? слова Януковича прес-служба Партії регіонів.

Паливну кризу Віктор Янукович вважа? результатом безсистемності в діяльності уряду і його небажання враховувати об??ктивну ситуацію на ринку. На його думку, ріст цін на нафту у світі і підвищення Росі?ю експортного мита на сиру нафту ? об??ктивними факторами і не можуть не привести до подорожчання бензину.

"Питання в тому, наскільки держава вмі? адекватно реагувати на подібні ситуації, домовлятися з бізнесом, щоб пом?якшити наслідки росту цін для людей", - сказав колишній прем??р-міністр.

Янукович вважа?, що спроби наситити внутрішній ринок за рахунок ліквідації акцизів і зборів з імпорту нафтопродуктів за збереження жорсткого цінового регулювання зніме напругу, але не вирішить проблему.

[b]"Криза Януковича"[/b]

На початку травня 2004 року нафтопродукти в Україні подорожчали в середньому на 30-50%.

Серед причин подорожчання експерти називали зупинку на ремонт Лисичанського і Херсонського НПЗ.

Для зупинення росту цін уряд і нафтотрейдери домовилися призупинити на тиждень експорт світлих нафтопродуктів з України, а також обмежити рентабельність їхніх оптових і роздрібних продажів.

Крім того, уряд запровадив ліцензування експорту нафтопродуктів, виготовлених з української сировини, і дозволив місцевим органам влади за узгодженням з Мінпаливенерго і Мінекономіки встановлювати граничний рівень цін на паливо, реалізоване вроздріб.

За часів прем??рства Віктора Януковича ставка експортного мита на нафту була встановлена Росі?ю в межах 30-40 доларів за тонну. А з 1 червня 2005 року вона становитиме вже 136,2 доларів.

 

18 травня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів