Закарпатські румуни провели фестиваль народного мистецтва на Рахівщині

У святі взяли участь мешканці сіл Середнє Водяне, Біла Церква, Солотвино, Нижня Апша, Плаюц, Глибокий Потік. Також на фестиваль завітали гості з Буковини – представники села Волока Чернівецької області.
Румуни представили самобутнє етнічне мистецтво свого народу – традиційні народні вбрання, вишукані витвори з дерева, гончарство. Крім цього села презентували й гастрономічні особливості місцевої кухні.
На фестивалі виступили художні колективи Рахівського та Тячівського районів, а також гості з Чернівецької області - аматорські народні колективи ,,Трандафір” і ,,Марцишор”.
Присутніх та учасників фестивалю вітали голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, Генеральний Консул Румунії Елеонора Молдован, а також керівники Рахівського району.
За активну роботу зі збереження культури і традицій румун Закарпаття найактивніших їх представників нагородили почесними грамотами. Кращі колективи художньої самодіяльності отримали подарунки.




Прес-служба Закарпатської ОДА
До теми
- На Рахівщині поліцейські затримали підозрюваного у смертельному побитті чоловіка
- Aqua Fest – інтерактивна наукова екоподія для молоді відбувається сьогодні в Ужгороді
- Що буде на Aqua Fest в Ужгороді: повна програма інтерактивної наукової екоподії
- На Рахівщині поліція затримала чоловіка, причетного до торгівлі наркотиками
- У Хусті відбудеться ІІ тур ХV Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле» та гала-концерт
- III Міжнародний фестиваль актуальної драматургії «Драма сьогодення» стартував в Ужгороді
- 262 300 грн для ЗСУ зібрали на "Ужгородській палачінті 2026"
- «Ужгородська Палачінта» повернулася після шестирічної паузи: три дні смаку, музики й благодійності
- Триває "Ужгородська палачінта": на фесті планують зібрати щонайменше 200 тис. грн на ЗСУ
- Уже сьогодні стартує Ужгородська Палачінта 2026 – програма фестивалю
- Ужгородська Палачінта повертається після п'ятирічної паузи
- 13-15 лютого відбудеться фестиваль «Ужгородська Палачінта»
- Триває прийом заявок на ХV відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле»
- У Сваляві вперше відбувся дієцезіальний Фестиваль колядок
- На Закарпатті поліція розкрила два майнові злочини, вчинені під час застілля
- В Ужгороді відбувся обласний тур Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з інвалідністю «Барви життя».
- В Ужгороді вперше відбувся фестиваль семінарійних хорів міжнародного значення
- На Закарпатті відбудеться “Мандрівний фестиваль” документального кіно Docudays UA: де й коли дивитися
- На Рахівщині водій, не впоравшись із керуванням, зіткнувся з електричним стовпом та перекинувся
- Безцінні ліси: в Ужгороді обговорили фільм швейцарської режисерки та роль екології в кінематографі

До цієї новини немає коментарів