Як Ужгород хрещався ФОТОРЕПОРТАЖ
Сьогодні особливе свято для християн східного обряду - Богоявлення Господнє.
Сьогодні особливе свято для християн східного обряду - Богоявлення Господнє.
Світ криміналу, злочинців та вбивств доволі часто привертає увагу людей. Щось притягує до розкриття задумів, мотивів, способів та предметів вбивства… Як притягує і бажання дізнатися більше про розплутування клубка слідів та відкриття детективних історій про хитрих убивць та їх пошуки ще хитрішими слідчими. Подекуди предмети, пов’язані з гучними вбивствами чи кримінальними злочинцями, перетворюються на фетиш чи стають експонатами колекцій через свою незвичайність.
На Закарпатті ведмеді у Центрі реабілітації бурих ведмедів в НПП “Синевир” з настанням морозів та сніжних днів почали залягати в сплячку.
Про незвичну садибу в селі Оленьово, що на Свалявщині, у соцмережі Фейсбук інформує туристична спільнота Подорожуй.
В Ужгород нарешті прийшла зима не лише календарна, а й зі справжнім снігом та морозом.
Історія Закарпаття на початку ХХ століття – непроста і яскрава. Війни і, як наслідок, неодноразове «перестрибування» регіону з країни в країну, робили невелику територію в Карпатах цікавою для світу. А відтак – вабливою для дослідників з фото- та відеокамерами. Слідкуючи за хитросплетіннями доль фотографів, які заводили їх в найвіддаленіші куточки гірських поселень на території сучасного Закарпаття століття тому, і справді подивуєшся: хтось був військовим кореспондентом на Першій світовій війні, хтось – чеським учителем, службовцем чи етнографом, хтось робив світлини на замовлення відомих журналів, інші приходили, передчуваючи голокост, розпад Чехословаччини й наближення фронту нової, ще кровопролитнішої світової війни.
Футбол, гандбол, дзюдо, плавання, спортивне орієнтування, карате, водне поло та багато інших видів спорту активно розвиваються на Закарпатті. Певна річ, в обласному центрі їм приділяють особливу увагу. Тож, продовжуючи підсумки року, Uzhgorod.net.ua пропонує згадати, якими спортивними подіями жив край і Ужгород протягом 2020-го.
Минулого року у Невицькому замку розпочалася масштабна реконструкція. Роботи проводять за грантові кошти, а саме за рахунок бюджетної секторальної підтримки ЄС – 9 мільйонів 250 тисяч гривень.
Великий Бичків – одне з найбільших селищ на Закарпатті та найдавніше на Рахівщині. Тут за офіційними даними живе 10 тисяч осіб, хоча місцеві радять ділити надвоє: дуже багато жителів виїхали, і процес цей прискорився останнім часом.
Торік році Клуб піших туристів з Ужгорода започаткував традицію винесення Вифлиємського вогню миру на Боржаву. Акція зумовлена загрозою промислової забудови Полонини Боржава.
Відвідуючи Закарпаття на початку минулого століття, тогочасну Підкарпатську Русь, фотографи особливо бачили справжню «екзотичність» краю. Їх світлини показують зріз доби, і є унікальними документами, що ілюструють багатонаціональність, традиції, побут, архітектуру, еклектику Срібної землі в кожній деталі. Особливо іноземних, а також чеських (для яких Підкарпатська Русь була частиною країни) фотографів вабили віддалені, несходжені регіони, де життя горян ще було первісно «диким», не «зіпсованим» цивілізацією, яку несла з собою демократична, як на свій час, Чехословаччина.
Міні-скульптурка Альфреда Нобеля, створена художником-скульптором із Закарпаття, встановлена у Стокгольмі, перед посольством Угорщини.
В мережі з’явились світлини, зроблені 1966-1967 року на Закарпатті.
У передчутті новорічно-різдвяних свят усі метушаться з пошуком подарунків близьким, друзям та колегам. Тому журналісти Uzhgorod.net.ua продовжують серію публікацій "Святкова шпаргалка", у якій розповідаємо про оригінальні подарунки, які стануть удвічі приємнішими, бо виготовлені на Закарпатті. Наступна пропозиція редакції – святкові листівки від Дарини Задорожньої.
Сьогодні майстерню “Чарівний глечик” Ужгородської гімназії №16 відвідали учні початкових класів, де організовано інклюзивне навчання: НВК “Ялинка”, Веселка”, “Гармонія”, школи №№ 2, 6, 15, також разом із ними працювали асистенти вчителів.
Наразі триває реставрація Невицького замку.
В селі Дерцен на Закарпатті діє унікальна добровольча пожежна частина, якою командує пастор та фінансує реформатська церква. Існує частина з 2005 року, зараз нараховує 47 пожежників-добровольців. Усі вони пройшли тактичні курси та навчання і є сильною підмогою для закарпатських рятувальників.
У 20-х роках минулого століття малознана Підкарпатська Русь, чи то пак теперішнє Закарпаття, відкрилася багатьом по-новому. Ввійшовши до складу Чехословаччини, ці землі, що стали найсхіднішою, але й найменш розвинутою в різних сферах, частиною Республіки, були майже «дикими», але від того ще більш мотивували до пізнання. Розвивається туризм, прокладаються маршрути, створюються туристичні мапи. Однією з особливостей таких карт були позначення, де серед інших туристичних «магнітів» (гір, річок, замків, курортів і хостелів) були відмічені дерев’яні церкви, які знаходилися чи не в кожному населеному пункті Закарпаття.