Археологи завершили розкопки у Мукачівському замку "Паланок". Знайшли унікальні артефакти (ФОТО, ВІДЕО)
Роботи очолив археолог, кандидат історичних наук і директор археологічного музею УжНУ Володимир Мойжес.
Роботи очолив археолог, кандидат історичних наук і директор археологічного музею УжНУ Володимир Мойжес.
У дружин дітей та військових — різна програма. Для ветеранів обов’язковим є скелелазіння. Проєкт реалізують представники благодійного фонду "Mountain Seed Foundatoin". Програма триває 5 днів.
Меблі із кабінету лікаря акушера-гінеколога Андрія Новака, на честь якого названо Закарпатську обласну лікарню, зберігають у Музеї історії цього медзакладу.
Попри війну Закарпаття продовжує зберігати високі показники за кількістю багатодітних родин в Україні. Нині в області проживає 24 621 багатодітна сім’я й на разі 59 жінок мають почесне звання «Мати-героїня».
14 травня в Україні відзначали День пам'яті людей, які рятували євреїв від нацистів під час Голокосту. Їх ще називають Праведниками народів світу. Закарпатець Петро Юращук навесні 1944 року переховував свого друга, єврейського хлопчика, у стозі сіна в горах, а потім одягнув у вишиванку, віддав свої документи й відправив потягом у Румунію.
Поки сотні українських сім’ей чекають звістки від рідних, які зникли безвісти чи потрапили в полон, цим користуються, як ворожі спецслужби, так і шахраї.
Закарпатський Благодійний фонд «Про Агрікультура Карпатіка» започаткував освітню програму під назвою «Юний пасічник».
У школі художньої різьби по дереву діти вчаться основам цього мистецтва. Готують і виставку своїх робіт, щоб показати, яких успіхів досягли.
Отримати послуги міського ЦНАПу в Ужгороді щовівторка та щочетверга можуть ветерани, військові з інвалідністю, учасники бойових дій та члени їхніх сімей у "Ветеранському просторі ВДОМА".
Із 4 по 25 травня у місті відбудеться благодійний фестиваль класичної музики «CON-TEMP TRIO & DRUZI»
Зараз активно демонтовують таблички та вказівники, які увійдуть у до фондів майбутнього музею Тоталітаризму в УжНУ. Повномасштабка з 2022 року – спровокувала вже третю хвилю спроб декомунізації в Україні, каже Ігор Прохненко.
19 квітня 2025 року з російського полону звільнили 277 українських військових. Серед них — 22-річний закарпатець Олексій Чорпіта з міста Чоп. Майже три роки його повернення чекали мама Наталія та сестра Анастасія.
Засідання відбулося напередодні, 23 квітня.
В Ужгороді провели науково-практичну конференцію про новітні підходи в лікуванні раку грудних залоз та легень.
Традиційна паска — це вищий пілотаж української випічки. Так вважає і на практиці демонструє Галина Цах, відома авторка кулінарних рецептів та засновниця кулінарного YouTube каналу «Вдома смачніше». Подаємо рецепт паски, яка чудово смакує, а ще не черствіє, не цвіте, не втрачає смаку і вигляду.
Три колективи – симфонічний оркестр, хор студентів та семінарії перетворили недільний вечір перед Страсним тижнем в Ужгородському греко-католицькому кафедральному соборі на молитву, підготувавши концерт під назвою, що в перекладі з латинської звучить «Стояла мати страждальна».
Цими вихідними, а саме 12 квітня в Ужгороді проведуть масштабну спортивну подію – напівмарафон, дистанцією понад 21 кілометр. Востаннє потужний довгобіг в обласному центрі був чотири роки тому, нині очуть відродити традицію.
«Промоція дерев’яних виробів як елементів нематеріальної культурної спадщини Карпатського Єврорегіону. Технічний посібник з традиційної обробки деревини» – проєкт «DRANICA.24» стартував на Закарпатті. Офіційне відкриття відбулося в приміщенні Археологічного музею ім. проф. Е.Балагурі.
Команда «Direct Aid for Ukraine» продовжила свій шлях у Виноградові, щоб особисто передати допомогу Збройним Силам України.
13 учасників навчалися розписувати воском великодні писанки в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.