В Ужгороді на базі обласної бібліотеки допомагатимуть переселенцям (ВІДЕО)
В Ужгороді реалізовують проєкт підтримки ВПО та людей, які працюють із постраждалими від війни.
В Ужгороді реалізовують проєкт підтримки ВПО та людей, які працюють із постраждалими від війни.
У Закарпатті підвищився рівень захворюваності на грип та грві. Вони відносяться до вірусних інфекцій, які найінтенсивніше поширюються в осінньо-зимовий та зимово-весняний періоди, під час сезонного імунодефіциту. Вірус грипу передається повітряно-крапельним шляхом під час розмови, кашлю, чихання, чи в внаслідок тісного контакту людей між собою.
Отримали інструкцію і приступили до роботи. Ці діти – вихованці соціально-реабілітаційного центру Затишок. Нині їх завдання виготовити віфлеємські зірки. Працюють зосереджено.
Нова послуга, яка днями запрацювала у в обласному краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького, надає можливість оплатити платіжною карткою (безконтактно мобільним телефоном) відвідування музею в робочі години та території парку Ужгородського замку в позаробочий час.
Михайло Дорогович – відомий фотохудожник з Ужгорода. Чоловік почав фотографувати ще у 1995 році. Відтоді не зупинявся.
10 січня останні пожежні сирени лунали для Михайла Хмари, захисника України та колишнього рятувальника, який віддав життя за всіх нас.
Таке свято, як народження Христа, оминути не могли, каже завідувач відділу Марія Чорній. Тим паче, що тут зберігається чимало літератури за цією темою.
На території Закарпатського музею народної архітектури та побуту планують невдовзі відкрити гастрономічну школу для всіх охочих.
З наступного тижня в Ужгороді впроваджують платне паркування у центральній частині міста.
Вже 6-ий пральний комплекс для наших захисників виготовили на Закарпатті.
Минулого року в цій ужгородській лікарні провели майже дві тисячі складних операцій на кістках.
Завершився зранений війною, підточений коронавірусом 2022 рік. Проте він був не безсилим, не безуспішним. При всіх утратах, руйнуваннях, бідах у ньому є що згадати доброго.
17 хвойних дерев – саме стільки сировини потрібно, щоб виготовити папір для одного офісного працівника на рік. А на виробництво однієї пачки паперу потрібно 8 кілограмів деревини.
На Різдвяні свята в Закарпатті можна побачити відродження традиції колядування – бетлегемів.
Вони приїхали на Закарпаття 4 січня. Тут відзначають Різдво, розповіла керівниця табору Ірина Маркевич.
Майстер-клас з виготовлення різдвяних будиночків з картону провела вимушена переселенка з Чернігова Олена Медведєва в Ужгородській школі №6. Як розповіла директорка закладу Марія Гринчук, участь у майстер-класі взяли 15 вчителів 6-ї школи.
300 порцій куті роздали вимушеним переселенцям та правоохоронцям, які чергують на Різдво, Ужгородські патрульні. Готували кутю за рецептом ужгородського та закарпатського єпископа Варсонофія.
Святвечір, або ніч перед Різдвом – одне з найатмосферніших християнських свят. За давньою традицією родини збираються разом, а з появою першої зірки сідають за щедрий, але пісний стіл. Святий вечір починається із молитви та запалюванням різдвяної свічки, після чого всі куштують кутю. Ніч напередодні Різдва Христового з давніх часів вважається особливою. За легендою, в цей день на небі з'явилася Вифлеємська зірка, яка повідомляла людям про народження Спасителя.
Державна програма «Доступні ліки», яка діє в Україні з 2017 року, - користується популярністю у закарпатців. А з великим напливом переселенців під час воєнного стану – ще й дуже потрібна ВПО. Чи буде і надалі функціонувати урядова підтримка лікарськими препаратами безкоштовно чи за невелику доплату населення, яке фінансування з державного бюджету передбачили на це у 2023 році. «Доступні ліки» - урядова програма забезпечення безкоштовними чи за невелику доплату ліками вельми актуальна для жителів та гостей Закарпаття.