Виготовляють їжаки та буржуйки: як змінилося ковальство на Закарпатті під час війни
Замість системного виготовлення кованих виробів для продажу, нині кують протитанкові їжаки та буржуйки для Збройних сил України.
Замість системного виготовлення кованих виробів для продажу, нині кують протитанкові їжаки та буржуйки для Збройних сил України.
Навіть в умовах війни, українці продовжують одружуватися та створювати нові родини. Так за рік у Мукачівському ДРАГС узаконили свої відносини 177 пар. Серед них і військовослужбовці. Більше про кохання у складні часи. Кохання продовжує єднати українців попри війну. Молоді люди створюють нові сім’ї та демонструють, що це світле почуття здатне зігріти кожного з нас навіть у найтемніші часи.
Проте цього місяця у обласній дитячій лікарні матері залишили ще двох малюків: хлопчика та дівчинку. Особи батьків встановили, проте одна з матерів вже позбавлена батьківських прав стосовно 10 дітей.
Кожен експонат Закарпатського музею народної архітектури та побуту має своє умовне свідоцтво про існування. Це – і час народження, і місце походження, і перелік особливостей. Є, звісно, звичні каталоги, які тутешні працівники продовжують вести.
Команда львівських стартаперів відтворила Хустський замок у Закарпатській області. Через додаток можна прогулятись територією замку, поспілкуватись з віртуальним гідом, вистрілити з гармати та перемістити предмети. Наразі художники також працюють над відтворенням львівських пам’яток. Про це автор проєкту Ігор Ковалишин розповів Суспільному.
Закарпатські волонтери проводять традиційну акцію напередодні різдвяно-новорічних свят: збирають подарунки для дітей із сиротинців, самотніх людей поважного віку та малозабезпечених сімей.
У зв’язку з військовим часом туризм на території Рахівської громади значно зменшився. Адже туристів цьогоріч бракувало. Екскурсії українськими Карпатами замовляли хіба ВПО, що наразі проживають на території громади. Туристична сфера, які і всі інші в Україні, постраждала внаслідок війни.
У Кам’яницькому ліцеї учні вже третій рік поспіль виготовляють паливні брикети. Тут у шкільному підвалі облаштували міні цех, де кожен охочий може із паперу, тирси та води зробити екологічну цеглину для опалення. Школярі таким чином бережуть довкілля та готують запаси на холодну зиму.
Святковий настрій для діток напередодні новорічно-різдвяних свят вже традиційно створюють актори Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка».
Листи писали не діти, а їхні батьки. Мрії дорослих про одне – найшвидшу перемогу.
Працівники Угорської католицької благодійної організації Карітас знову приїхали на Закарпаття. Цього разу з продуктовими наборами вони відвідали дитячий будинок у Виноградові.
Малий та середній бізнес, який є бюджетоутворюючим на Закарпатті, потерпає від нестачі напруги.
Нетипову виставку відкрили в Ужгороді. Світовий формат має назву «Ukrainian Biennale», його і представили в обласному центрі Закарпаття.
Більше року активна та свідома молодь Закарпаття проводить просвітницьку діяльність, комунікує з громадою та представниками влади, підтримує один одного і готова творити нову історію своєї держави.
Вино – напій, який вміло та професійно вміють виготовляти більшість закарпатців. Область славиться своїми сонячними напоями як в усіх куточках України, так і за її межами.
«Слухай, сину» – нову книгу презентував відомий закарпатський літературознавець та фольклорист Іван Сенько. Захід організували у народному літературному музеї Закарпаття за участі письменників, науковців, видавців, шанувальників крайової літератури.
Близько двох сотень ікон можна побачити, якщо взяти до рук усього лише одну «Колекцію ікон Закарпатського музею народної архітектури та побуту». В альбомі – взірці народного іконопису, створені на дереві, металі, склі, полотні та виконані в техніці літографії.
Україна, як і її громадяни, і досі потерпають від нестачі електроенергії. Через масовані обстріли кілька тижнів тому, половину інфраструктури було пошкоджено. У тому числі й об’єкти, які генерують електрику.
У столиці лозоплетіння – Ізі на Хустщині попри не активний сезон, місцеві продовжують виготовляти вироби із лози. Їх не зупиняє ні війна, ні відключення електроенергії, позаяк переконують, це їх єдиний заробіток.
Разом з педагогом одинадцятикласники вирішили перетворити звичайні уроки на корисне заняття.