Незаконні виплати, недоотримані кошти, інфляційні втрати: як на Закарпатті ґаздують громади

Незаконні виплати, недоотримані кошти, інфляційні втрати: як на Закарпатті ґаздують громади
Як господарюють громади – одне з тих питань, що сьогодні, на тлі децентралізації та розмов про успіх реформи, вартує особливої уваги. Відповідно, цікавить, як «ґаздують» такі громади, чи вміють розпоряджатися коштами?

 

Відповіді на ці питання зазвичай дають аудитори, на яких і покладені обов’язки контролю. Сьогодні спеціалісти відомства надіслали інформацію про перевірку виконання бюджету Вільховецької об’єднаної територіальної громади. Висновки невтішні – громадам ще вчитися і вчитися використовувати зароблене ефективно.  

Закарпатські аудитори провели державний фінансовий аудит виконання бюджету Вільховецької об’єднаної територіальної громади Тячівського району Закарпатської області за період 01.01.2016 по 30.09.2018 та виявили чинники, які перешкоджали в повному обсязі використовувати наявні можливості та резерви наповнення дохідної частини бюджету громади. 

Із серпня 2015 с. Вільхівці є центром Вільховецької об’єднаної територіальної громади з населенням 12,1 тисячі осіб. До складу громади увійшли 3 сільські ради. Вільховецька ОТГ із часу утворення утримує 6 шкіл, 3 дитячі садка, 3 амбулаторії, 5 фельдшерсько-акушерських пунктів, станцію швидкої допомоги, 3 бібліотеки, 3 будинки культури та школу естетичного виховання.

Під час аудиту було встановлено, що через невикористання повною мірою своїх повноважень бюджет громади втратив можливість отримати додаткові надходження від операцій із земельними ділянками на суму 177,4 тис грн, а також додаткових надходжень від місцевих податків на суму 0,6 млн грн, що дало б змогу покращити матеріальне і фінансове становище громади.

«Недостатній рівень внутрішнього контролю не сприяв наповненню бюджету об’єднаної територіальної громади та не забезпечував належного рівня фінансової дисципліни під час використання ресурсів, унаслідок чого бюджетом від оренди майна недоотримано 10,8 тис. грн та надходжень від пайової участі - 62,5 тис. грн», - додали в аудитслужбі.

Також аудитори встановили, що неосвоєні кошти освітньої цільової субвенції обсягом 2,6 млн грн акумулювалися залишком на 2017 рік, що, зважаючи на інфляційні процеси у країні,  призвело до інфляційних втрат бюджету Вільховецької ОТГ на суму 291 тис. грн.

«Окрім того, під час контрольного заходу виявлено незаконне нарахування та виплату заробітної плати на загальну суму 117,7 тис грн, зайве витрачання коштів на відшкодування комунальних послуг на суму 36,23 тис. грн та завищення вартості будівельних робіт – 50,84 тис. грн», - уточнили спеціалісти відомства.

Про результати проведення аудиту поінформовано голову Вільховецької об’єднаної громади та надано рекомендацій для усунення чинників, які перешкоджають ефективному використанню наявних можливостей та негативно впливають на виконання повноважень органів місцевого самоврядування ОТГ.

В Управлінні Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області також нагадали, що в них діє «телефон довіри». Зі скаргами, запитаннями та пропозиціями всі бажаючі можуть звертатися за номером (0312) 61-76-90 протягом робочого дня впродовж цілого тижня (крім вихідних та святкових днів) з 9.00 до 17.00 (у п’ятницю з 9.00 до 15. 45). 

uzhgorod.net.ua

 

26 лютого 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*