Ковток гірської річки у середмісті: в Ужгороді з’явиться ЗD-малюнок
У вузькому колі серед професіоналів своєї справи.
У вузькому колі серед професіоналів своєї справи.
Просто неба насолоджуватись класикою та сучасними музичними хітами - естрадно-духовий оркестр Закарпатської філармонії виступив з неймовірним концертом у міському парку в Хусті.
Із режисером, оператором і сценаристом у одній особі Дімою Грешком вже давно хотіла зробити матеріал – як тільки прочитала, що зняв документальний фільм «66 сцен Ужгорода». Зовні сором’язливий і скромний, а тут – фільм! За 2 роки має їх уже 5, нині працює над черговим. І теми актуальні – такі, що зачіпають. Якщо раніше краудфандив, то нині його підтримує Державне агентство України з питань кіно. Спілкуємося із Дмитром онлайн (відправила запитання), оскільки перехопити в Ужгороді, де пробув кілька днів, не встигла, – поїхав у Київ.
1 серпня 2021 року в Ужгородському замку відкрили в рамках святкування 30-ї річниці незалежності України оновлену виставку годинників з фондів музею. Незважаючи на невеликі розміри, виставка наразі налічує 101 експонат, серед яких вироби західно-, східноєвропейських та російських майстрів XVIII-XX ст.
Верховино мати моя – це рідна, срібна земля наче колиска, спогадів і сьогодення. Так багато по світу розійшлося верховинців, які живляться тою красою рідного закарпатського краю.
Щойно побачила світ книга докторів історичних наук, професорів Ужгородського національного університету Миколи Вегеша і Сергія Федаки «Державотворчі процеси у Карпатській Україні. Хронологія подій. Бібліографія». Її автори справедливо вважаються найбільш авторитетними дослідниками історії Карпатської України. Ще на початку 1990-х років вони опублікували статті про цю епохальну і трагічну подію в історії наших краян, повернули із забуття сотні імен захисників Карпато-Української держави, які першими в тогочасній Європі дали відсіч фашистській агресії. Упродовж 30-ти років нашої незалежності Микола Вегеш і Сергій Федака видали десятки монографій, низку збірників документів і сотні науково-пошукових праць. Ця книга є першим спільним дослідженням двох відомих українських істориків.
9 серпня 2021 року відбудеться презентація проєкту національної співпраці «Віртуальний музей гастрономічної спадщини «Вітрина Закарпаття», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду та розповсюджується на територію Закарпатської та Одеської областей і м. Київ.
Культурно-освітній осередок товариства «Просвіта» у 20-х- 30-х роках минулого століття був одним з найпотужніших українських представництв в тодішній Підкарпатській Русі. Засноване 9 травня 1920 року товариство об’єднало тисячі людей.
Скульптура — один із найгарніших видів мистецтва, який здатен увіковічити моменти минулого та сьогодення.
10 серпня на базі одного з санаторіїв у селі Солочин відбудеться перший етногастрономічний фестиваль «Дорога вина та смаку Закарпаття».
Рішення про присвоєння звання «Лауреат міської премії імені Петра Скунця» підтримали сьогодні депутати на сесії Ужгородської міської ради.
31 липня в Ужгородській центральній міській бібліотеці відбувся поетично-музичний виступ дуєту «Інша Тиша»(м.Київ) з Катериною Волошиною та Сергієм Радзецьким.
30-річчя Незалежності України ознаменується показом історичної драми «Князь Корятович» у трьох найвідвідуваніших замках Закарпаття. Перший показ вистави відбудеться вже завтра – у неділю, 1 серпня, о 21 годині у внутрішньому дворику Ужгородського замку. Вхід на півторагодинне дійство під відкритим небом вільний.
Ви неодмінно бачили її роботи, якщо хоч раз бували в Das Haus на Льва Толстого, Меделіні (що в Боздоші чи поруч із Дастором), Sushi Lee чи Sash Studio. Ще кілька розписаних Катею стін є в закладах Львова та навіть Одеси, і сама вона вже, здається, втратила лік розмальованих нею локацій.
У 14 – уже мама. Це не рідкість серед ромських дівчат. Але що це значить для самої дівчинки? Адже для неї материнство тягне за собою зупинку в здобутті освіти – здебільшого ромки не мають навіть базової середньої. А що казати про здобуття професії? Відповідно, через кілька років молода жінка може вести дитину до садочка, пізніше – до школи і працювати. Однак цього не стається – без освіти вона може виконувати лише некваліфіковану і низькооплачувану роботу. А для чого, якщо можна народити ще і отримувати пільги від держави? В Ужгороді протягом 8 місяців працювали над проєктом «Сприяння соціальному включенню ромів та забезпечення умов для розвитку дітей раннього віку у ромських громадах Карпатського регіону». Для чого покликаний цей проєкт, як його реалізовували, з яким труднощами стикалися і яких результатів досягли, розповіла представниця благодійного фонду «Проекта ТАЧ» Міла Боринська-Бігарі.
В Ужгороді розпочалася робота над закарпатськими казками, які вперше видадуть легкою мовою. Проєкт «Інклюзивне літературне-художнє видання "Казки Закарпаття.
До уваги абітурієнтів! До 26 липня триває прийом заяв та документів вступників для здобуття фахової передвищої освіти на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» та «Кваліфікований робітник» за денною формою здобуття освіти.
Йосип Бартош – дійсно унікальна людина. Адже мало хто може у 21 столітті похизуватися тим, що він є своєрідним власником цілого замку. Мова іде про Чинадіївський замок кохання Сент Міклош.
В Ужгородській центральній міській бібліотеці З1 липня 2021 року о 14.00 відбудеться поетична зустріч з поеткою Катериною Волошиною (м. Київ). Катерина Волошина (Voloshka) авторка текстів та виконавець в музично- поетичному дуеті «Інша Тиша». Зустріч відбудеться за адресою: м.Ужгород, вул.Волошина,20 (Пасаж) Ужгородська центральна міська бібліотека ВХІД ВІЛЬНИЙ.