Україна має найнижчий рівень планової вакцинації у світі

Однією з причин критично низького рівня охоплення імунізацією в Україні фахівці називають перебої з поставками вакцин, які мали місце протягом останніх років, передає УНІАН з посиланням на Представництво ООН в країні.
"Для подолання цієї проблеми і за запитом Міністерства охорони здоров'я України ЮНІСЕФ закупив вакцини для захисту від небезпечних захворювань, які можна попередити за допомогою вакцин - таких, як БЦЖ (від туберкульозу), КПК (проти кору, паротиту та краснухи), вакцини від гепатиту Б, АКДП (від дифтерії, правця та кашлюку), АДП-М (від дифтерії і правця для дорослих), АДП (від дифтерії і правця для дітей), вакцини проти сказу і вакцини bOPV (бівалентна оральна поліомієлітна вакцина)", - заявили в представництві ООН.Наголошується, що всі ці вакцини вже доставлені в Україну та доступні у медичних закладах по всій країні, у тому числі у дитячій поліклініці № 2 у Києві.
У повідомленні зауважується, що нинішніх запасів вакцин достатньо для задоволення потреб у плановій імунізації в Україні на 4-6 місяців. Зараз завершується робота над договором між ЮНІСЕФ та Міністерством охорони здоров’я стосовно закупівель вакцин та антиретровірусних препаратів у 2016 році.
«Ми закликаємо Міністерство охорони здоров’я та всіх медичних працівників України відновити планову імунізацію та працювати над подальшим збільшенням охоплення вакцинацією українських дітей», - заявила голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс. За її словами, уряди США та Канади надають підтримку Україні у відновленні програм рутинної імунізації та реагуванні на спалах поліо в 2015-2016 роказ.
Зокрема, уряд США підтримав масштабну програму навчання для медичних працівників та профінансував інформаційну кампанію з питань вакцинації для батьків. Уряд Канади у свою чергу підтримав заходи зі зміцнення холодового ланцюга для розповсюдження вакцин у всіх областях України, а у минулому році забезпечив закупівлю вакцин від поліо. «Уряд США надав 1 млн доларів ЮНІСЕФ на підтримку подолання поліомієліту в Україні у 2015 році, а також 800 тис. доларів у цьому році - на проведення інформування батьків та навчання медиків з питань імунізації.
Дуже важливо, щоб батьки усвідомлювали, що дітей треба вакцинувати», - сказала посол США в Україні Марі Йованович. У свою чергу посол Канади в Україні Роман Ващук закликав українських батьків скористатися цими безкоштовними вакцинами та захистити своїх дітей від абсолютно непотрібних захворювань.
«Рівень вакцинації в Україні має відповідати європейському. За допомогою наших міжнародних партнерів ми налагодили постачання якісних вакцин в Україну та працюємо над відновленням рутинної імунізації. Закликаємо медичних працівників та батьків провести вакцинацію своїх дітей для того, щоб захистити їхнє життя та здоров’я», – наголосила в.о.міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
До теми
- Дитячий уролог Ужгорода Олександр Сима: коли з дитиною потрібно звертатися до лікаря?
- Їж безкоштовно, а те що назбирав, – оплати: на Закарпатті триває самозбір черешні (ВІДЕО)
- На Закарпатті циркулює новий штам коронавірусу (ВІДЕО)
- На Закарпатті виміряли рівень радіації
- На Закарпатті зменшилася кількість хворих на COVID-19
- Карантин у Закарпатті: Чи покращується епідситуація в краї? (ВІДЕО)
- На Закарпатті на 43% зменшилася кількість зареєстрованих випадків COVID-19
- За тиждень на Закарпатті проти поліомієліту імунізували майже 600 дітей
- 92-річна закарпатка отримала бустерну дозу вакцини проти COVID-19
- На Закарпатті за добу від COVID-19 вакцинували 801 людину
- Кожен п’ятий закарпатець не зробив планове щеплення проти дифтерії та правця
- В одній із громад Закарпаття повністю вакциновано понад 60% населення
- Закарпатські медики отримали понад 26 тисяч щеплень від коронавірусу
- У школах Закарпаття провакциновано понад 70% працівників
- Понад 75% щеплених за день у Центрі вакцинації в ОДА отримали першу дозу
- Понад 90 % освітян шкіл та садочків Ужгорода вакциновані від COVID-19 (ВІДЕО)
- 17 підроблених сертифікатів вакцинації виявили на Закарпатті протягом тижня
- Вакцинація від COVID-19 може бути протипоказана тимчасово, або лише у виключних випадках, – МОЗ
- Закарпаття отримало першу партію вакцини Moderna
- 3510 доз вакцини Pfizer отримає Закарпаття
До цієї новини немає коментарів