Роботодавці платимуть більше за порушення трудового законодавства

Роботодавцям доведеться платити більше за порушення трудового законодавства, крім того, значно зросте податок на нерухомість. В Україні вже через кілька місяців мінімальну зарплату планують підняти в два рази – українці зароблятимуть від 3200 гривень. Разом з цим, як відзначають експерти, виростуть і відрахування з зарплат до Пенсійного фонду. Зростуть штрафи, судові збори та податок на нерухомість. Чому і за що українцям доведеться платити більше?
Платити більше доведеться за “зайву” нерухомість і судові тяжби:
Щорічно українцям, які володіють нерухомістю загальною площею більше встановленої норми (норму визначає місцева влада), доводиться платити податок за кожен “зайвий” квадрат. Місцеві ради мають право самостійно визначити процентну ставку податку (від 0 до 3% від мінімальної зарплати) і площу нерухомості, яка не оподатковується (від 60 квадратних метрів за квартиру, від 120 – за будинок, і від 180 квадратних метрів за сумарну площу будинку і квартири).
Наприклад, Київрада прийняла рішення за кожен “зайвий” квадратний метр збирати 1% від мінімальної зарплати. Киянину, який володіє двома квартирами загальною площею 140 квадратних метрів, доведеться заплатити податок за 80 квадратів (норма для квартир в столиці – 60 квадратних метрів). При цьому варто враховувати, що відсоток від мінімальної зарплати береться за минулий рік. Так, в наступному році за 80 квадратів доведеться заплатити 1280 гривень, а після зростання мінімальної зарплати в два рази за цю ж площу доведеться віддати 2560 гривень.
Відзначимо, згідно з законом, житловою площею вважаються:
- Житловий будинок
- Прибудова до будинку
- Квартира
- Кімната в комуналці
- Будинок на дачі
Вже з 1 січня 2017 року в два рази зростуть і судові збори. За подання до суду позовної заяви майнового характеру доведеться заплатити не менше 1280 гривень (на даний момент від 580 гривень), стільки ж доведеться заплатити за розірвання шлюбу. Заява про видачу судового наказу обійдеться юрособам в 1600 гривень (на даний момент 725 гривень), а звичайним українцям – 640 гривень (зараз 290 гривень).
А ось чиновникам підвищення “мінімалки” на руку. Так, якщо зараз кримінальна відповідальність за неправильно заповнену електронну декларацію настає тільки в тому випадку, якщо відомості відрізняються від достовірних на суму понад 362 тисяч гривень, то після зростання мінімальної зарплати “помилитися” можна буде на 800 тисяч гривень.
Штрафи виростуть, але не всі:
“Більшість штрафів розраховуються не від мінімальної заробітної плати. Зокрема, всі штрафи, визначені в Кодексі України про адміністративні правопорушення та в Кримінальному кодексі, визначаються як певна кількість неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 гривень)”.
Платити доведеться більше роботодавцям, які порушують Трудове законодавство. Якщо зараз за кожного неоформленого співробітника покладено штраф в розмірі 43,5 тисяч гривень (30 мінімальних зарплат), після зростання мінімалки за це ж правопорушення доведеться заплатити 96 тисяч гривень. Такий же штраф покладений в тому випадку, якщо співробітник оформлений на половину ставки, а фактично працює повний робочий день.
Якщо роботодавець додатково не оплачує роботу в нічний час та на вихідних – доведеться заплатити штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат – 32 тисяч гривень (на даний момент 14,5 тисячі). Якщо зарплату затримали, підприємець повинен буде заплатити штраф у розмірі 9,6 тисячі гривень (зараз – 4350 гривень).
Як зазначає адвокат Антон Куц, мінімалка має значення при віднесенні правопорушення до категорії злочину. Наприклад, крадіжка є злочином, якщо вартість вкраденого перевищує 10% від мінімалки. Зараз це 145 гривень, якщо мінімалка буде 3200 – це буде 320 гривень.
“Зараз використання неліцензійного програмного забезпечення вважається злочином, якщо вартість неліцензійного перевищує 14,5 тисяч гривень, після змін – 32 тисячі. Таких прикладів багато”, – пояснює правозахисник.Нагадаємо, минулого тижня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв, що мінімальна зарплата в Україні в 2017 році зросте вдвічі – до 3200 гривень. Прем’єр підкреслив, що така сума випливає з підрахунків за споживчим кошиком. Також міністр соціальної політки Андрій Рева уточнив, що це рішення передбачалося Планом пріоритетних дій уряду на 2016 рік. Крім того, Рева запевнив, що мінімальна зарплата в Україні тепер буде рости швидше за прожитковий мінімум.
Джерело: intermarium.com.ua
До теми
- 1235 водіїв притягнули до відповідальності на Закарпатті за їзду без пристебнутого ременя безпеки
- Закарпатські лісівники закликають інформувати про незаконні рубки в лісах
- Маму одинадцятирічної дівчинки, яка народила від вітчима, хочуть позбавити батьківських прав
- Закарпатець сплатить понад 800 тис. грн податків та штрафних санкцій
- Мовний закон: як його дотримуються на Закарпатті
- На Закарпатті водія оштрафували на 54 тисячі гривень за повторне керування у нетверезому стані
- Засідання адміністративної комісії в Ужгороді: порушники сплатять штрафи
- "Карантин вихідного дня": на Закарпатті штрафуватимуть порушників
- Масковий режим: закарпатців штрафуватимуть за відмову носити маски
- На Закарпатті оштрафували браконьєра-рибалку на 3800 гривень
- Закон про дитячі автокрісла: що чекає на таксистів та батьків на Закарпатті? (ВІДЕО)
- Краса Карпат: особливості селища на Тячівщині (ВІДЕО)
- Що заважає виконанню закону про сортування сміття на Закарпатті
- Поліція закликає водіїв діяти згідно з правовими нормами під час акції протесту
- Закарпатським підприємствам із зарплатними "мінімалками" погрожують перевірками...
- Ужгород. "Чужих дітей не буває!"
- Закарпатських чиновників-аліментників звільнятимуть з державної служби
- Колежани УжНУ пізнавали ази ювенальної превенції
- Москаль про подвійне громадянство: Верховна Рада нічого не зробила, доходить до абсурдних пропозицій
- Закарпатці, готуйтеся: з 1 січня 2018 року краянам доведеться сортувати сміття
До цієї новини немає коментарів