Закарпатців інформують як сплачувати орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності

Відповідно до пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Форму договору затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2004 року № 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі». Постановою КМУ від 23 листопада 2016 року № 843 «Про внесення змін до Типового договору оренди землі» внесено зміни до Типового договору оренди землі і, зокрема, в частині визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Форму надання інформації затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2015 № 783 «Про затвердження форми Переліку орендарів, з якими укладено договори оренди землі державної або комунальної власності».
Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у користування визначено статтею 122 Земельного кодексу. Зокрема, сільські, селищні, міські ради передають у користування земельні ділянки для всіх потреб із земель комунальної власності відповідних територіальних громад. Обласні та районні ради передають у користування земельні ділянки для всіх потреб з відповідних земель спільної власності територіальних громад. Районні державні адміністрації передають у користування земельні ділянки для всіх потреб із земель державної власності (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення), у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб, а за межами населених пунктів для ведення водного господарства, будівництва об’єктів, пов’язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району та індивідуального дачного будівництва.
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають у користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення для всіх потреб, окрім земельних ділянок дна територіального моря та зони відчуження, зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Обласні державні адміністрації передають у користування земельні ділянки із земель державної власності для всіх потреб (крім повноважень, визначених для районних державних адміністрацій та органів державної влади з питань земельних ресурсів) у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена. Крім того, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про вилучення земельних ділянок, їх викуп або примусове відчуження і надавати їх у користування для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності.
Довідково. Зазначена інформація викладена у листі ДФС України від 29.12.2016 № 41402/7/99-99-12-03-05-17.
ДФС у Закарпатській області
До теми
- Оренда під контролем: податкова і міська влада Ужгорода акцентують на прозорості доходів від житла
- БЕБ на Закарпатті забезпечило відшкодування 9 млн грн несплачених податків
- Прокуратура Закарпаття скерувала до суду обвинувальний акт щодо заподіяння 450 тис грн збитків директором Карпатського біосферного заповідника
- Ще шестеро закарпатців повернулися додому із полону
- БЕБ на Закарпатті скерувало до суду справу стосовно керівника житлового кооперативу, який ухилився від сплати понад 4,8 млн грн податків
- БЕБ на Закарпатті забезпечило відшкодування понад 3,7 млн грн податків до бюджету
- За матеріалами БЕБ на Закарпатті будівельний кооператив відшкодував до бюджету 13 млн грн несплачених податків
- Схема «дроблення бізнесу»: на Закарпатті БЕБ викрило мережу продуктових магазинів, яка реалізовувала товари через ФОП
- Бюро економічної безпеки на Закарпатті забезпечило відшкодування до бюджету 4,5 млн грн
- Обмін валют без сплати податків: БЕБ на Закарпатті скерувало до суду справу щодо місцевого підприємця
- Уникнення оподаткування із мільйонними збитками – на Закарпатті судитимуть колишнього директора лісгоспу
- Конфіскація майна, штрафи на 4,5 млн грн - вирок закарпатцям, які займалися контрабандою сигарет
- За матеріалами БЕБ експортер ягід на Закарпатті відшкодував до бюджету понад 5 млн грн несплачених податків
- За матеріалами БЕБ імпортер автозапчастин на Закарпатті відшкодував до держбюджету понад 9,2 млн грн
- Керівник закарпатського товариства постане перед судом за ухилення від сплати багатомільйонних податків
- Ноу-хау від контрабандистів: імпортні ліки - під капотом
- На Закарпатті виявили двох громадян України призовного віку, які намагались виїхати
- Закарпатські патрульні розшукали кривдника, який побив та пограбував 17-річного ужгородця
- На Закарпатті стартувала підготовка до національного спротиву
- Закарпатські платники сплатили понад 458 млн грн єдиного податку
До цієї новини немає коментарів