Коли і на скільки закарпатцям збільшать пенсії

Мінімальна зарплата, яка на початку року зросла в два рази до 3200 гривень, підвищуватися цього року не буде, а ось прожитковий мінімум і мінімальна пенсія зросте. Так, на даний момент українські пенсіонери отримують не менше 1247 гривень, в травні пенсії піднімуть до 1312 гривень. Прожитковий мінімум зросте з 1544 до 1624 гривень, інформує еizvestia.com.
Як роз’яснили в Міністерстві соціальної політики, до кінця опалювального сезону, тобто 30 квітня, перераховувати субсидії українцям не будуть. Але після цього знижку все-таки перерахують. При розрахунку субсидії в соціальній службі визначають обов’язковий платіж для сім’ї. Незалежно від того, скільки використовували ресурсів (в межах соціальної норми), платити доведеться фіксовану суму щомісяця. Дохід на одного члена сім’ї ділять на базовий коефіцієнт 2 і прожитковий мінімум, отриману суму множать на 15%.
Наприклад, загальний дохід сім’ї з чотирьох осіб у 2016-му році – 3200 гривень (два батька з мінімальними зарплатами і двоє дітей). По 800 гривень на кожного. Відповідно до зазначеної вище формули, можна розрахувати суму обов’язкового платежу: 800/1544/2 * 15% = 3,8% від загального доходу, тобто за комуналку сім’я віддасть 121,6 гривні. У наступному році, після зростання мінімалки, ця ж сім’я з двома мінімальними зарплатами на чотирьох заплатить за комуналку 492,8 гривні, тобто на 371,2 гривні більше.
Завдяки зростанню мінімальної зарплати вдасться заощадити 5 мільярдів бюджетних гривень, які раніше планували витратити на субсидії. Крім того, офіційно безробітним українцям при розрахунку субсидії враховують дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів. До першого травня це 3088 гривень, а після травня – 3248 гривень.
Також субсидії перерахують і з урахуванням «нових» пенсій. Однак варто зазначити, що субсидію нараховують виходячи з доходів за минулий рік. У наступному опалювальному сезоні українці отримуватимуть субсидії з урахуванням доходів за 2016-й.
До теми
- До 80-річчя обласний краєзнавчий музей отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України
- На Мукачівщині зустріли героя, який повернувся із полону
- У Вільшанському дитячому будинку-інтернаті запрацювали два нові відділення
- Серед звільнених напередодні з полону - закарпатець
- Діти закарпатських військовослужбовців вирушили на відпочинок до Литви
- Після укусів комах: на Закарпатті двоє підлітків з ускладненнями потрапили до хірургії
- Відзнаку командира підрозділу – орден «Полеглого воїна» – присвоїли 11 закарпатським бійцям 33-ї окремої механізованої бригади.
- Закарпаття знову зустріло евакуаційний потяг із сім’ями з прифронтових областей
- «Замки Закарпаття»: в краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відкрили нову експозицію
- Ще двох закарпатців звільнено з російського полону
- Сучасний дефібрилятор закарпатській команді ветеранів Gladiator передав Словацький паралімпійський комітет
- Краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького святкує 80-річчя: міжнародна конференція зібрала науковців із України та з-за кордону
- Унікальна операція на Закарпатті: військовому встановили 3D-протези обох ніг
- Стали відомі імена переможців конкурсів на здобуття обласних галузевих премій за 2024 рік
- До Ужгорода завітає з концертом Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
- На Мукачівщині підбиття підсумки Міжнародного скульптурного симпозіуму
- Поліцейські Берегівщини повідомили про підозру архітектору, причетному до умисного пошкодження пам’ятки архітектури національного значення
- Закарпаття приймає фінал всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги"
- Під час сьогоднішнього обміну з російського полону в Україну вдалося повернути ще трьох захисників-закарпатців
- У рідне село після російського полону повернулися двоє військових із Рахівщини
До цієї новини немає коментарів