Молодші лейтенанти запасу – випускники військової кафедри УжНУ, призову не підлягають

Студенти, що обрали для себе шлях військового, здобувають теоретичні та практичні навички військової справи та отримують звання «молодший лейтенант запасу».
Нині кафедра вже почала проводити набір студентів на новий навчальний рік. Аби розвіяти усі міфи та остаточно розставити усі крапки над «і», ведемо розмову із завідувачем кафедри військової підготовки УжНУ полковником Василем Олійником.
– Василю Васильовичу, з’явилася новина, що після завершення навчання на кафедрі необхідно також відбути службу в армії. Чи правда це?
– Необхідно розрізняти типи кафедр. Згідно з чинною Постановою Кабінету Міністрів № 48, кафедри є двох типів. Одна з них фінансується Міністерством оборони України, інша – коштами фізичних та юридичних осіб. Ті, що підписують контракт, відносяться до першої групи – вони підлягають призову, адже, підписуючи контракт, зобов’язуються після навчання на кафедрі відслужити певний термін у Збройних Силах України. Випускники ж нашої кафедри призову не підлягають – це остаточно і безапеляційно. Навчаючись, студенти набувають навичок, вмінь, що стосуються військової підготовки і здобувають, первинне військове звання молодшого лейтенанта запасу.
Варто зазначити, що випускники військової кафедри УжНУ не позбавлені права проходити військову службу, але це тільки за бажанням.
– Щодо працевлаштування? Чи допомагає кафедра студентам з пошуком роботи?
– Звісно. Наша кафедра виконує також завдання подальшого професійного спрямування, працевлаштування в силових структурах, Національній гвардії, прикордонних військах, військовому суді, прокуратурі тощо.
У нас є домовленість із командуванням Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, адже вони дуже зацікавлені у наших випускниках, особливо у військових психологах. Сьогодні багато студентів проходять також оперативну перевірку Служби безпеки України з метою вивчення особи з подальшим рекомендаціями щодо працевлаштування.
– Василю Васильовичу, а щодо дівчат? Де вони можуть себе реалізувати по завершенню навчання?
– Там, де будуть вважати за потрібне. Цьогоріч у нас завершує навчання п’ять дівчат, які вже знають, де себе реалізують. До прикладу, одна з них мріє стати військовим лікарем, інші чотири бачать себе у прикордонних військах
– Які нововведення слід очікувати студентам кафедри?
– Постійно відбуваються зміни, кафедра швидко рухається вперед і розвивається. Якщо донині ми не мали свого куточка, то тепер функціонуємо без жодних перепон. Ми розпочинали без стін, а з цього року завдяки підтримці адміністрації працюємо у новому приміщенні, яке повністю оснащене для наших потреб. Нині можемо навіть похвалитися, адже маємо і навчальну зброю, а не тільки муляжі.
Однак роботи ще багато. Хотілося б, звісно, домогтися додаткових балів нашим студентам для отримання стипендії. Звісно, тут необхідна підтримка Департаменту військової освіти та МОНУ, однак варто спробувати поборотися.
Також планується навчання вчителів шкіл, що не мають військової освіти, а навчають учнів предмету «Захисту Вітчизни».
І планується навчання військовослужбовців Чопського та Мукачівського прикордонного загонів за напрямком військової психології.
– Тобто в планах, що на кафедрі будуть навчатися не тільки студенти?
– Чому в планах? Нині нарівні зі студентами освіту здобувають також викладачі та працівники УжНУ, які свідомо вирішили обрати цей шлях. І думаю, що це тільки початок, адже багато колег вже замислюються над здобуттям військової спеціальності. Серед вже поданих документів є три кандидати, які мають вищу освіту, пройшли АТО, а зараз подали документи, аби отримати офіцерське звання.
– Які напрямки може обрати для себе майбутній вступник?
– Кафедра здійснює підготовку офіцерів запасу за чотирма військово-обліковими спеціальностями: «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів», «Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії», «Підготовка спеціалістів спеціального призначення», «Психологія». Єдина умова – аби на момент присвоєння звання студент мав здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр».
Документи від студентів, які бажають отримати додаткову військову спеціальність, приймають до 30 квітня за адресою: м.Ужгород, вул. Тлехаса, 16/8.
Під час подання документів вступник повинен надати:
– паспорт громадянина України;
– приписне свідоцтво (ступінь обмеження за станом здоров’я не більше СО-3).
Вероніка Кобаль,
Інформаційно-видавничий центр
До теми
- Двоє науковців УжНУ увійшли до складу Науково-консультативної ради при Верховному Суді України
- EFFUSE-win у полі: перші спостереження, проби та фенологічні дослідження
- Наука, що рятує природу: Словаччина й Україна реалізують спільний екопроєкт у Карпатах
- Відбувся конкурс «Стартап УжНУ», де талановиті студенти презентували 13 інноваційних проєктів
- Стоматологічний факультет УжНУ став співорганізатором міжнародної конференції з питань судово-медичної експертизи
- В УжНУ триває Українська школа з еволюційної біології – USEB 2025
- Відбулося підписання партнерської угоди щодо реалізації польсько-українського проєкту «Молодь Карпат за eco-smart освіту»
- Міжуніверситетська біологічна зимова школа – 2025
- УжНУ спільно з Харківським нацуніверситетом імені В.Н. Каразіна запрошують на Українську школу з еволюційної біології – USEB 2025
- УжНУ - у рейтингу найкращих університетів світу
- УжНУ відзначив 79-у річницю благодійним ярмарком на підтримку ЗСУ
- Науковці біологічного факультету УжНУ представили свої напрацювання на з'їзді Українського ботанічного товариства
- Науковці УжНУ активно долучилися до воркшопу з біоінформатики та обчислювальної біології у Румунії
- Монографія ужгородських науковців вийшла у видавництві Cambridge Scholars Publishing
- Науковці біологічного факультету УжНУ провели воркшоп на тему екологічного стану поверхневих вод
- За високими стандартами енергоефективності: в УжНУ триває масштабна модернізація будівель
- Віртуальну екскурсію археологічним музеєм УжНУ створили студенти (ВІДЕО)
- Закарпатця, що ухилився від призову, "заблукавши" дорогою до військової частини, засудили до 4 років за ґратами
- На Закарпатті підозрюваному в незаконному переправленні групи військовозобов’язаних обрали запобіжний захід
- УжНУ посідає 3-6 місце серед українських вишів рейтингу University Impact Rankings 2023 від Times Higher Education
До цієї новини немає коментарів