Закарпатські депутати б’ють на сполох: край залишили без авіаційного сполучення зі столицею

У документі зазначається: «Закарпатське обласне комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт «Ужгород» є дієздатним підприємством, що підтверджується відповідними сертифікатами, свідоцтвами та посвідченнями, на підставі яких забезпечує посадку, зліт та обслуговування повітряних суден та пасажирів. Наявна злітно-посадкова смуга дає можливість приймати повітряні судна типу «АН-12», «Боїнг Б 737» та «Аеробус А 319».
Підприємство має стратегічне значення і є єдиним авіаційним підприємством у Закарпатській області, що надає послуги з аеропортового обслуговування повітряних суден.
Стратегією розвитку Закарпатської області до 2020 року визначено завдання щодо модернізації ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород».
У зв’язку з тим, що маневрування повітряних суден для заходження на посадку та після вильоту з аеропорту «Ужгород» здійснюється через повітряний простір Словацької Республіки, після закінчення терміну дії (16 червня 2016 року) Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху та про експлуатацію міжнародного аеропорту «Ужгород» від 12 лютого 2004 року, яка була ратифікована Верховною Радою України 19 січня 2006 року, введено обмеження маневрування повітряних суден повітряним простором Словацької Республіки.
На жаль, численні звернення обласної ради та облдержадміністрації упродовж 2015 – 2016 років та січня – березня 2017 року до Уряду та центральних органів виконавчої влади (про що інформували Президента України) про необхідність підписання нової Угоди між Україною та Словацькою Республікою, над якою Міністерство інфраструктури працювало з 2011 року, забезпечення Державним підприємством обслуговування повітряного руху України ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» необхідним аеронавігаційним і радіотехнічним обладнанням, не дали результату і на сьогодні питання не врегульовано.
У зв’язку з цим, із 6 червня 2016 року Закарпатська область, маючи аеропорт, залишилася без регулярного авіаційного сполучення зі столицею, що негативно позначилося на діяльності авіапідприємства, створило значні незручності для потенційних пасажирів.
Обласна рада спільно з обласною державною адміністрацією постійно вживають заходів, спрямованих на збереження діяльності найзахіднішого аеропорту держави та забезпечення правової і фінансової підтримки підприємства.
Так, лише у 2016 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету на аеропорт було спрямовано 12,2 млн грн, а на 2017 рік передбачено понад 20,0 млн гривень. Забезпечується фінансування на відновлення аеропортової інфраструктури, проведення навчання персоналу авіапідприємства, погашення заборгованості із заробітної плати працівникам аеропорту і спожиті комунальні послуги, придбання обладнання та забезпечення охорони аеропорту тощо.
За ініціативи обласної державної адміністрації упродовж 2016 року питання про врегулювання функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» неодноразово обговорювалося на двосторонніх зустрічах між Українською та Словацькою сторонами.
Питання про ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» включено до Протоколу дванадцятого засідання Українсько-Словацької (Словацько-Української) міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва 12 – 13 вересня 2016 року.
За результатами двосторонньої зустрічі, яка відбулася 15 грудня 2016 року у м. Братиславі, відповідно до рекомендацій Словацької сторони обласна державна адміністрація листом 29.12.2016 № 06-37/4105 та спільним листом з обласною радою 22.02.2017 № 06-7/443, № 01-07/82 звернулися з ініціативою до Європейського агентства з питань авіаційної безпеки про проведення зустрічі для отримання консультацій та пропозицій з розв’язання питання щодо функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород».
Також необхідно зазначити, що пропозиції щодо введення короткочасних обмежень використання повітряного простору Словаччини для забезпечення виконання польотів на аеродромі Ужгород були напрацьовані під час виїзної наради 12 вересня 2016 року з вирішення проблемних питань функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» під головуванням голови обласної ради за участі депутатів постійної профільної комісії обласної ради, представників Державної авіаційної служби України, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, облдержадміністрації та авіапідприємства. Проте на сьогодні вони не реалізовані, що унеможливлює відновлення виконання польотів повітряних суден на аеродромі «Ужгород» за правилами польотів за приладами, а відповідно виконання авіакомпаніями регулярних авіарейсів з аеропорту «Ужгород».
Враховуючи вищенаведене, для збереження існування найзахіднішого аеропорту держави, його сталого функціонування, виконання регулярних авіарейсів за маршрутом: Ужгород – Київ – Ужгород, обласні обранці просять вплинути на зазначену ситуацію та доручити Міністерству інфраструктури України вжити вичерпних заходів ізвведення відновлення виконання польотів повітряних суден на аеродромі «Ужгород» за правилами польотів за приладами.
Прес-служба Закарпатської облради
До теми
- В Ужгороді цими вихідними - спортивні змагання серед військових та ветеранів
- У Закарпатській обласній клінічній лікарні за 4 години виготовили і встановили протез військовому з Херсона
- Стали відомі імена переможців премії імені Петра Скунця
- Богдан Андріїв привітав з перемогами на всеукраїнському й світовому рівнях ужгородських спортсменів
- Поліцейські встановлюють обставини ДТП, що сталася на Ужгородщині
- В Ужгородській громаді знову болюча втрата - завтра прощатимуться із полеглим Героєм
- Понад 110 дітей вирушили на Міжгірщину в літній табір «Super Star Camp» від ГО «Європейська школа»
- Цієї суботи ужгородців та гостей міста запрошують на масштабну спортивну подію «Активні парки – Забіг Ужгород»
- В Ужгороді відбудеться освітній фестиваль для молоді
- Від початку року закарпатські патрульні розшукали 126 водіїв, які покинули місце ДТП
- Одразу 6 адмінпротоколів склали закарпатські патрульні на неповнолітнього керманича
- В Ужгороді урочисто вручили дипломи випускникам Академії культури і мистецтв
- В Ужгороді попрощалися із 39-річним солдатом Сергієм Гвоздецьким
- Каністерапія, руханка і усвідомлене дихання: в Ужгороді пройшов День спільнодії
- В Ужгородському скансені відбулася культурно-мистецька акція «Етнічна палітра Закарпаття»
- Ужгород завтра прощатиметься із полеглим Героєм
- В Ужгороді запровадили автоматизовану систему оплати за проїзд: як платитимуть пасажири
- В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції
- В Ужгороді цьогоріч – 15 двохсотбальників, із них двоє отримали по 200 балів із двох предметів
- В Ужгороді повідомлено про підозру експосадовцю Держземагентства, який незаконно передав у приватну власність заповідні землі в обласному центрі
БО ТРЕБА БУЛО ЗБЕРЕГТИ АЕРОПОРТ У МУКАЧЕВІ ,БОЛВАНИ !