Де межа між коханням і ненавистю та як побороти війну в собі?
Прес-конференція режисера та акторів Київського театру-студії «МІФ», які привозять до Ужгорода виставу «Стіна» (7-го квітня в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок), відбулася в Ужгородському прес-клубі.
Детальніше про задум, реалізацію ідеї, історію, яку розкривають у грі актори Київського театру-студії «МІФ» розказала Олександра Кравченко, автор ідеї та режисер вистави: «Ідея створення подібних вистави вистав, які чіпляють події в Україні, зокрема, Майдану дуже багато. Я дійшла висновку, що варто зробити виставу, в якій буде примирення, шляхом подолання конфлікту не із зброєю, а шляхом спілкування мирного населення з мирним. Я використала документальну інформацію з Донбасу, у виставі дві життєві лінії -- головної героїні Олени та переселенця з Донбасу Михайла, який виїхав з Донбасу ще до військового конфлікту. Їх спілкування, різні погляди на ситуацію у чомусь їх об’єднують. У результаті вони об’єднуються на підставі того, що у них особисто відсутні причини для війни. Це, власне, основне рішення вистави: у простого жителя Києва, Донбасу нема причин для того, щоб воювати. Та війна, яка виникла, з’явилася не з тих причин».
Нотіка Юрченко, акторка театру, виконавиця ролі Ірини, сестри головного героя, зауважила: «Ми не робимо акцент на тому, щоб хтось прийняв нашу точку зору. Можливо те, що немає якогось шаблону, глядач сприймає через свою призму, але розуміє, що ми нікого не намагаємося виправдати. Розуміє, чому важливо спілкуватися з людьми з інших областей без цієї політики і сприймати людину такою, якою вона є».
У Києві прем’єра вистави відбулася 24 січня. 23 березня «Стіну» показали у Кропивницькому на сцені університету ім. Винниченка. «Глядачі на диво одностайно сприйняли виставу. Ми не знаємо ніколи насправді, яка реакція буде на нашу виставу, - каже Олександра Кравченко. – Маємо намір об’їздити максимально велику кількість областей України, зібрати точки зору людей не тільки Києва, проаналізувати події, що відбуваються. Зробити театрально-соціально дослідження за рахунок вистави».
Олександра Кравченко також розказала про Київський театр-студію «МІФ». Театру три роки, він заснований на основі аматорської рок-опери, на базі КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Раніше акторами театру були тільки студенти, зараз студенти складають половину колективу. Від університету театр від’єднався і працює самостійно. Вистава «Стіна» була задумана улітку 2013 року, до початку революційних подій. За словами режисера, сьогодні багато колективів роблять мистецтво заради естетики, але зараз український театр страждає на відсутність гострих тем. Тому театр взявся заповнювати прогалини.
Наступна вистава стосуватиметься актуальних подій в Україні, вона буде штовхати українського глядача позбуватися підвалин минулого. Після Ужгорода театр «МІФ» планує показати виставу у Вінниці.
Режисер та актори висловили також вдячність начальниці управління культури Закарпатської ОДА Вікторії Фроловій та народному художнику Україні Володимиру Микиті за підтримку та організаційну допомогу, повідомляє Ужгородський прес-клуб.
«Стіна» – це історія кохання на тлі ряду важливих питань: від результатів Революції Гідності до теми війни на Донбасі. Де межа між коханням та ненавистю? Хто визначає сторону правди? Як побороти війну в собі? І хто має дати відповіді на ці питання? Ця вистава – пошук точок перетину між людьми, які видаються такими різними. Події вистави «Стіна» базуються на сукупності реальних людських історій та їх аналізі відсторонено, з точки зору спостерігача. Що з цього вийде? Чи здатен театр знайти відповіді на питання, які зараз турбують всю Україну? Дивіться та вирішуйте самі.
До теми
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Майбутні підприємці Закарпаття ярмаркували у Львові
- Група Tolk стала найчисельнішою командою благодійного півмарафону в Ужгороді
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- Закарпаття знову прийняло евакуаційний потяг - цього разу із Донеччини
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- В Ужгороді провели акцію з підтримки жінок у кризовій вагітності
- Закарпаття приймає родини, що шукають безпечний прихисток - приїхали 24 людини із Дніпропетровщини
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Обирайте власне майбутнє — не чекайте, поки хтось обере за вас. Приєднуйтесь до 14-го полку!
- ССО ще ближче: як окремий полк зв’язку змінює правила гри в ефірі
- Медзаклади Собранце та Перечина оновлять у рамках спільного проєкту
До цієї новини немає коментарів