Де межа між коханням і ненавистю та як побороти війну в собі?
Прес-конференція режисера та акторів Київського театру-студії «МІФ», які привозять до Ужгорода виставу «Стіна» (7-го квітня в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок), відбулася в Ужгородському прес-клубі.
Детальніше про задум, реалізацію ідеї, історію, яку розкривають у грі актори Київського театру-студії «МІФ» розказала Олександра Кравченко, автор ідеї та режисер вистави: «Ідея створення подібних вистави вистав, які чіпляють події в Україні, зокрема, Майдану дуже багато. Я дійшла висновку, що варто зробити виставу, в якій буде примирення, шляхом подолання конфлікту не із зброєю, а шляхом спілкування мирного населення з мирним. Я використала документальну інформацію з Донбасу, у виставі дві життєві лінії -- головної героїні Олени та переселенця з Донбасу Михайла, який виїхав з Донбасу ще до військового конфлікту. Їх спілкування, різні погляди на ситуацію у чомусь їх об’єднують. У результаті вони об’єднуються на підставі того, що у них особисто відсутні причини для війни. Це, власне, основне рішення вистави: у простого жителя Києва, Донбасу нема причин для того, щоб воювати. Та війна, яка виникла, з’явилася не з тих причин».
Нотіка Юрченко, акторка театру, виконавиця ролі Ірини, сестри головного героя, зауважила: «Ми не робимо акцент на тому, щоб хтось прийняв нашу точку зору. Можливо те, що немає якогось шаблону, глядач сприймає через свою призму, але розуміє, що ми нікого не намагаємося виправдати. Розуміє, чому важливо спілкуватися з людьми з інших областей без цієї політики і сприймати людину такою, якою вона є».
У Києві прем’єра вистави відбулася 24 січня. 23 березня «Стіну» показали у Кропивницькому на сцені університету ім. Винниченка. «Глядачі на диво одностайно сприйняли виставу. Ми не знаємо ніколи насправді, яка реакція буде на нашу виставу, - каже Олександра Кравченко. – Маємо намір об’їздити максимально велику кількість областей України, зібрати точки зору людей не тільки Києва, проаналізувати події, що відбуваються. Зробити театрально-соціально дослідження за рахунок вистави».
Олександра Кравченко також розказала про Київський театр-студію «МІФ». Театру три роки, він заснований на основі аматорської рок-опери, на базі КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Раніше акторами театру були тільки студенти, зараз студенти складають половину колективу. Від університету театр від’єднався і працює самостійно. Вистава «Стіна» була задумана улітку 2013 року, до початку революційних подій. За словами режисера, сьогодні багато колективів роблять мистецтво заради естетики, але зараз український театр страждає на відсутність гострих тем. Тому театр взявся заповнювати прогалини.
Наступна вистава стосуватиметься актуальних подій в Україні, вона буде штовхати українського глядача позбуватися підвалин минулого. Після Ужгорода театр «МІФ» планує показати виставу у Вінниці.
Режисер та актори висловили також вдячність начальниці управління культури Закарпатської ОДА Вікторії Фроловій та народному художнику Україні Володимиру Микиті за підтримку та організаційну допомогу, повідомляє Ужгородський прес-клуб.
«Стіна» – це історія кохання на тлі ряду важливих питань: від результатів Революції Гідності до теми війни на Донбасі. Де межа між коханням та ненавистю? Хто визначає сторону правди? Як побороти війну в собі? І хто має дати відповіді на ці питання? Ця вистава – пошук точок перетину між людьми, які видаються такими різними. Події вистави «Стіна» базуються на сукупності реальних людських історій та їх аналізі відсторонено, з точки зору спостерігача. Що з цього вийде? Чи здатен театр знайти відповіді на питання, які зараз турбують всю Україну? Дивіться та вирішуйте самі.
До теми
- Загальнонаціональна хвилина мовчання: в Ужгороді двічі на тиждень проводитимуть акцію пам'яті полеглих Героїв
- В ужгородській кав’ярні військових безкоштовно пригощають кавою
- Половина мешканців Закарпаття не знають, де та як отримати соціальні послуги — дослідження
- «Це був конструктивний діалог»: Ласлов Зубанич – про зустріч представників національних спільнот із Президентом України
- Кращі бренди Закарпаття-2024
- Федір Шандор презентував "Туристичну карту Сваляви"
- На Закарпатті відпочивали діти, котрі навчаються в українсько-угорській школі в Будапешті
- «Бограч-index» – січень 2025: за місяць продукти подорожчали на 4,9%
- Drone Force – перший крок до професіонала з БпЛА
- 2024 рік - названо лідерів Закарпаття за напрямами
- Солдат ламається не на війні, а коли вертається назад - автор «Історії, яку варто почути» Євген Дубровський
- Графік святкових богослужінь до свята Богоявлення (Хрещення Господнього) та освячення води 2025 року в Ужгороді
- В Ужгороді вже понад 70 мініскульптурок. Як все починалося і скільки встановлені без спеціальних дозволів
- Командир гармати "Історик": іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті
- Закарпатська Туристична Організація оголосила 2025 туристичний рік в Закарпатті роком митецького туризму
- В Ужгороді у новорічну ніч народилося двоє дівчаток та хлопчик
- Богдан Андріїв: "Хай 2025 рік стане роком довгоочікуваної перемоги та миру!"
- В антології «Наша Перша світова» представлено і Закарпаття
- Працівники релокованого підприємства SHEMAX готували домашню випічку на свята для захисників ФОТО
- В Ужгороді провели різдвяну зустріч для родин полеглих захисників
До цієї новини немає коментарів