Міжнародний день ромів на Закарпатті: активно розвивається ромське самоврядування
Правозахисний фонд «Розвиток» щиро вітає всіх ромів Закарпаття з цим святом. До цієї події фонд розробив соціальну рекламу, метою якої є привернення уваги громадськості до представників ромської національної меншини в Закарпатті, які хочуть змінюватися та інтегруватися в українське суспільство. Поступово, відходячи від звичаєвого права роми хочуть бути рівними в соціумі тієї країни, громадянами якої вони є від народження, зберігаючи при цьому свою культурну самоідентичність.
Саме для єднання свого народу і можливості його розвитку, 8 квітня 1971 року у Лондоні відбувся Всесвітній ромський конгрес, на якому роми оголосили себе самобутнім народом без єдиної території, проте з національними символами: прапором та гімном. Але день ромів – це не лише свято для цього народу, це свято для шанувальників ромської культури: для всіх тих, кому не байдужий ромський народ.
Закарпатські роми почали свій шлях об’єднання через створення та розвиток ромського самоврядування. Тому що бачать в цьому реальну можливість змінити своє соціальне положення та своє життя.
«Зараз ми поодинокі роми, а об’єднавшись в громаду ми зможемо відстоювати свої права та інтереси в правовому полі, законними способами – бо лише в єднанні сила» – сказав керівник органу самоорганізації ромської громади в смт. Воловець Василь Гога.
Нагадаємо, в минулому, 2016 році, чотири нові органи самоорганізації ромських громад вже створені в ромських поселеннях в м.Свалява, на Мукачівщині в селах Великі Лучки, Павшино та Чомонин. Сьогодні проводиться робота по створенню ромського самоврядування в інших населених пунктах Закарпаття, в яких компактно проживають роми. Так, наразі, в с.В.Лучки депутатами на сесії була прийнята локальна стратегія інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство та розроблено детальний робочий план органу самоорганізації ромської громади. Наступний крок – затвердження Положення про делегування повноважень сільрадою органу ромського самоврядування.
Щоб ромські громади впевнено йшли по шляху свого розвитку Фонд «Розвиток» постійно організовує та проводить навчання для членів органів самоорганізації ромських громад, як керувати ромським поселенням правовим шляхом.
Ми впевнені, що лише активна та вмотивована громада, яка точно знає, як використати надані державою можливості, зможе ефективно вирішувати проблеми своєї громади. Вона ж стане тим самим прикладом та успішною історією для інших ромських громад Закарпаття, які захочуть іти альтернативним шляхом розбудови своєї громади.
За матеріалами фонду «Розвиток»
До теми
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- Український природний рекорд! На Закарпатті зафіксували найвищу в Європі дуґласію тисолисту
- Працівники Ужанського нацпарку облаштували готелі для бджіл
- Під час виходу з «Азовсталі» потрапив у полон: на Закарпатті зустріли воїна, якого звільнили під час великого обміну полоненими
- Свято Міри в Лазещині і шлях до відродження вівчарства: репортаж з полонин
- Родини ветеранів українсько-російської війни беруть участь у проєкті відновлення ментального здоров’я на Закарпатті
- «Бограч-index» – травень 2025: за місяць продукти подешевшали на 2%
- На Закарпатті проживає 24 621 багатодітна сім’я й 59 жінок області мають звання «Мати-героїня»
- Шахрайські схеми з рідними полонених і зниклих безвісти
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
До цієї новини немає коментарів