"Казки і казкарі" ужгородця Гавроша — "дуже цінна наукова робота"

"Казки і казкарі" ужгородця Гавроша — "дуже цінна наукова робота"
Так відізвався про науково-популярну книжку Олександра Гавроша дослідник казкового фольклору Закарпатського краю Іван Хланта.

 

Позавчора, 1 червня, в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва презентували науково-популярну книжку Олександра Гавроша «Казки і казкарі». Книга вийшла в серії «Ім’я на обкладинці» в тернопільському видавництві «Навчальна книга – Богдан».

У виданні йдеться про унікальну, але маловідому широкій читацькій аудиторії закарпатську казку, є відповіді на питання, чому майже чотири тисячі казкових сюжетів, записаних фольклористами, не стали відомими не тільки за межами Закарпаття, а й у себе дома.

Також читачі дізнаються, як виникла казка, які закони народної казки, якою є її мова тощо. Розповідається і про те, що зробили Брати Грімм із німецьким фольклором, малює життєвий портрет Ганса Християна Андерсена, як Шарль Перо завів моду на казку тощо.

Під час презентації слово мали й науковці, які вже ознайомилися з книгою. Дослідник казкового фольклору Іван Хланта назвав «Казки і казкарі» дуже цінною науковою роботою, адже тут є стисла, але містка інформація про жанр казки, її становлення, історію наукового вивчення.

Попри те, що автор ставиться іронічно до своєї найменшої за форматом книги, професор УжНУ Сергій Федака сприйняв книгу з особливими зацікавленням.

«Книга є органічною у творчості Олександра Гавроша, вона виросла з кола його зацікавлень як дитячого письменника і популяризатора Закарпаття. Після прочитання цієї книги кортить принаймні переглянути ті 40 збірників казок», – міркує Сергій Федака.

Наприкінці зустрічі до Дня захисту дітей меценати подарували бібліотеці підбірку книжок Олександра Гавроша та серію альбомів про видатних художників, повідомляє Медіацентр УжНУ.

 

03 червня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів