Легендарна австрійська імператриця оселилася на Закарпатті
Єлизавета Баварська «оселилася» у парку неподалік від свого чоловіка –імператора Франца Йосифа I, який увіковічнили у пам′ятнику два роки тому.
Монумент тепер височіє над озером. На відміну від знайомих нам мініатюрних скульптур та бронзових фігур, Сіссі виконана з архітектурного бетону у кращих традиціях паркових скульптур.
«Пам′ятник був задуманий ще на початку створення парку, тобто чотири роки тому. Сіссі просто мусила тут з′явитися, бо її чоловік Франц Йосиф не міг без неї жити. Особистість імператриці – це частина нашої історії також, тому її треба показати. З часом скульптуру штучно зістарять за допомогою спорів моху, і вона стане виглядати, як інші фігури у парку», – розповів натхненник закарпатського туризму Федір Шандор.
Під час відкриття нової туристичної родзинки Закарпаття Федір Федорович трішки розкрив таємниці Шенборнського парку. Зокрема, тепер ми знаємо, що безпосередньо граф Шенборн на території парку не перебував, однак сусідні території йому належали. Більше того, у ті часи усі місцеві римо-католицькі храми підпорядковувалися Шенборну як головному римо-католицькому єпископові Австрії.
«Багато постатей, що не мають безпосереднього відношення до Закарпаття чи не перебували тут фізично, стали частиною місцевої історії і залишилися увіковіченими у пам′ятниках та скульптурах», – додав Федір Шандор.
Загалом же, Шенборнський парк в Тур′ї Пасіці у своєму сучасному вигляді саме у ці дні святкує четверту річницю. Сьогодні у парку заклали виноградник, а в озеро випустили нових мешканців – пару качок-мандаринок. За свою майже 300-річну історію паркова зона була і лісовим парком, і лісо-розподільною ділянкою, і пойдерною системою, і фруктовим садом, частина якого зберіглася до сьогодні. Тут навіть функціонувала вузькоколійка. У новому парку відновлюють елементи історичних епох, створюють нові туристичні атракції.
Австрійська (баварська, австро-угорська) мешканка парку графа Шенборна – прекрасна Сіссі – була улюбленицею кількох держав і залишається культовою постаттю історії Австрії. Їй присвячували пісні й вірші, на її честь зводили собори і встановлювали пам′ятники, її портрети прикрашають віденські солодощі… Завжди молода, вродлива і закохана Єлизавета Баварська імператриця Австрії відтепер на Закарпатті.












До теми
- НПП «Зачарований край» відкриває туристичний сезон велопоходом мальовничими локаціями Іршавщини
- За три місяці 2025 року національні природні парки Закарпаття відвідали понад 14 тисяч туристів
- В Ужгороді – пік цвітіння сакур
- Сезон сакури в Ужгороді 2025: де шукати?
- «Сакура — це не все»: гід Юрій Зизич про туристичний сезон на Закарпатті, виклики й нові можливості
- З початку 2025 року найбільші музеї Закарпаття відвідали понад 90 тис. туристів
- Поляна та Ужгород лідирують у надходженнях зі сплати туристичного збору
- В Ужгороді проводять безкоштовні екскурсії містом у межах «Сакура-фесту»
- На Закарпатті створили туристичну мапу Боржавської долини
- «Сакура Фест» уже сьогодні стартує в Ужгороді
- У додатку «В похід Карпатами» з’явилися нові маршрути для хайкінгу
- У Нацпарку «Синевир» розпочався сезон тиші
- В Ужгороді запрошують на безкоштовні екскурсії у період цвітіння сакур
- Міфи й правда про сакури в Ужгороді
- Гойдалка серед модрин: нова туристична атракція буде у Ясінях
- "Сакурові маршрути" комунального транспорту в Ужгороді
- На Закарпатті відбудеться унікальний семінар, присвячений розвитку винного туризму - екскурсоводів запрошують до участі
- Квітковий календар Закарпаття: березень 2025, весняне натхнення
- Що, де і коли цвістиме на Закарпатті: опублікували календар цвітіння шафранів, магнолій, сакур та нарцисів
- У дендропарку Березинка поблизу Мукачева розквітли шафрани
До цієї новини немає коментарів