Українцям загрожує деградація та виродження?

Це підтверджують і дані досліджень ВОЗ, згідно яких, якщо нація вживає понад 6-8 літрів спирту за рік на одну людину, то вона запускає механізм власного виродження, відбуваються незворотні зміни її генофонду. Ми цю межу перетнули давно і вживаємо близько 14 літрів спирту на рік.
Сьогодні за оцінками експертів на алкоголізм страждають близько 1 мільйону українців, але якщо врахувати так званий пивний алкоголізм, коли цілком нормальна людина щодня вживає по кілька пляшок пива – ця цифра зростає у багато разів. Щороку внаслідок вживання алкоголю та спричинених ним хвороб вмирають близько 500 тисяч українців.
Не менш жахливою є ситуація з наркоманією: сьогодні в Україні, за даними МВС, мешкає понад 500 тисяч наркоманів, з них майже 172 тисячі осіб вживають наркотики регулярно. Причому кількість наркоманів зростає щороку на 5-10%, а їхній середній вік зменшується, захоплюючи дедалі більше підлітків.
Тривожною залишається статистика з тютюнопаління – в Україні курять сьогодні майже 48% чоловіків та 18% жінок працездатного віку, що призводить до зростання кількості серцевосудинних захворювань та смертності.
Внаслідок паління щороку вмирають понад 85 тисяч українців. Крім того, що споживання тютюну на 90% підвищує ризик захворюваності на рак легень та на 30% – на рак грудей, курці ще й живуть на 10-12 років менше, ніж ті люди, що не споживають тютюну.
А ще маємо сотні тисяч людей, що страждають на токсикоманію, ігроманію, медикаментозну та інші залежності...
Маючи таку вражаючу статистику, як наслідок, ми отримали близько 2 мільйонів психічно хворих людей, що складає близько 5% населення.????
Ми стаємо слабкими, хворими, неконкурентоспроможними та стрімко деградуємо. До цього слід додати, що найбільш активні та дієві люди постійно і масово виїжджають за кордон, послаблюючи і без того виснажену націю.
Якщо нація – це збірна особистість, яка конкурує з іншими в цьому світі, то ми сьогодні серед найслабших. І ми маємо розпочати системну роботу зі зменшення залежностей українців.
Перші кроки в цьому напрямку вже зроблені – завдяки антитютюновим законам нам вдалося трохи покращити ситуацію. Кількість курців зменшилася з 41% у 2005 році до 22,8% у 2017 році.
Цей приклад показує, що боротися з залежностями на державному рівні можна та потрібно. Але це має бути системно, наполегливо і не зважаючи на протести лобістів алкогольних чи тютюнових компаній.
І, наостанок, ще одна хороша новина. В Україні, нарешті, розпочав свою роботу один із центрів американської мережі з обміну технологій в області залежностей, у відкритті якого я сьогодні взяла участь.
Створений на базі Українського науково-дослідного інституту соціальної та судової психіатрії, він буде вивчати та пропонувати найбільш дієві в Україні механізми профілактики, лікування та реабілітації людей з залежностями.
Я вірю, що ми ще зможемо врятувати нашу багатостраждальну націю від повної деградації. Ми повинні це зробити, бо інакше зникнемо, ніби нас ніколи й не було...
До теми
- Шахрайські схеми з рідними полонених і зниклих безвісти
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- «Бограч-index» – квітень 2025: за місяць продукти подешевшали на 1,8 %
- На Закарпатті розпочинають міжнародний проєкт зі збереження культурної спадщини краю за допомогою 3D-сканування
- Закарпаття приймає родини, що шукають безпечний прихисток - приїхали 24 людини із Дніпропетровщини
- Понад 4,5 тисячі закарпатців захворіли минулого тижня на ГРВІ
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології щодня приймають 10 пацієнтів з епілепсією
- Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
- Закарпатські інженери виготовляють енергозберігаючі системи та акумулятори
- Як називали дітей у 2024 році, зокрема й на Закарпатті? Мін'юст назвав найпоширеніші та рідковживані імена
- По 7 угорських, словацьких та українських громад спільно вивчатимуть транскордонний проєктний менеджмент
- Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні?
До цієї новини немає коментарів