Вже завтра закарпатські обранці затверджуватимуть Регіональну програму розвитку земельних відносин

Головною метою Програми є сприяння розвиткові земельних відносин в області, створення таких правових і організаційно-економічних умов, які б стимулювали прагнення кожного власника чи користувача земельної ділянки до її правового і ефективного використання, підвищували відповідальність за охорону земель, спонукали громадян до посвідчення права власності на землю і тим самим сприяли розвиткові ринкових відносин. У кінцевому підсумку це має підвищити добробут громадян та сформувати потужний соціальний прошарок власників.
Основними заходами Програми є: встановлення та зміна меж адміністративно-територіальних одиниць; складання планів земельно-господарського устрою території населених пунктів; інвентаризація земельних ділянок державних підприємств та органів державної влади, в користуванні яких перебувають земельні ділянки, але права на них не зареєстровані у встановленому законом порядку; інвентаризація земель населених пунктів; нормативна грошова оцінка земель населених пунктів; оновлення планово-картографічних матеріалів населених пунктів масштабів 1:2000 та 1:5000 у відповідності до Земельного кодексу України.
Основними проблемами, що стримують розвиток земельних відносин в області, є: потреба в зміні та встановленні меж населених пунктів. Так, в області з 608 населених пунктів зміни меж потребують 307 населених пунктів; потреба в планах земельно-господарського устрою території населених пунктів, які складаються на основі генеральних планів населених пунктів; проведення інвентаризації земель населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Ці роботи проводились на старих планово-картографічних матеріалах 60-70 років минулого століття; необхідність проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Підтримання у актуальному стані нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є основним джерелом забезпечення сталих бюджетних надходжень від плати за землю. До того ж, грошова оцінка земель одночасно є фактором надійного захисту інтересів землекористувачів та власників землі, бо за її допомогою кожен з них має сплачувати свою справедливо визначену плату за фактичне використання землі; оновлення планово-картографічних матеріалів населених пунктів масштабів 1:2000 та 1:5000 поліпшить топографо-геодезичне забезпечення, що є основним картографічним ресурсом для ведення Державного земельного кадастру, моніторингу використання та охорони земель, містобудування; невідповідне фінансове забезпечення реалізації заходів земельної реформи; недостатнє залучення інвестицій та впровадження прогресивних технологій.
Програмою передбачається проведення робіт з інвентаризації земель населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення (крім земель лісогосподарського призначення) за межами населених пунктів на площі 50,1 тис. гектарів, що дасть змогу збільшити надходження від плати за землю.
Джерелами фінансування Програми є кошти обласного та місцевих бюджетів. Загальна сума коштів, передбачена на фінансування Програми, становить 58598,0 тис. грн, у тому числі: з обласного бюджету – 500,0 тис. грн, місцевих бюджетів –58098,0 тис. гривень.
Координація виконання Програми покладається на Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області. Контроль за виконанням Програми здійснює Закарпатська обласна рада. Виконавцями Програми є районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.
Моніторинг виконання Програми щорічно здійснюється Закарпатською обласною державною адміністрацією. Виконавці Програми інформують двічі на рік про виконання заходів. На підставі отриманих даних здійснюється аналіз ефективності виконання Програми та використання бюджетних коштів. Головному управлінню Держгеокадастру в Закарпатській області про виконання Програми інформувати обласну раду щороку до 25 березня.
Прес-служба Закарпатської облради
До теми
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- На Закарпатті відбувся колоритний фестиваль коломийок
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Завтра розпочинається Петрів піст: як тримати його правильно?
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Сьогодні — Свята Трійця: що варто знати про Зелені Свята
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- У Карпатах пильнує не лише прикордонна служба
До цієї новини немає коментарів