В Ужгороді говоритимуть про інноваційні підходи у збереженні історико-культурної спадщини Закарпаття

Спікерами виступлять:
Кирил Покутний (Київ) –співзасновник лабораторії VR і AR «Sensorama Lab», автор проекту «Чорнобиль 360»;
Валерій Яковенко (Київ) – співзасновник компанії «Drone.ua”;
AR – це поєднання реального світу і нашарування а нього віртуальних зображень – голограм. Тут користувач може спостерігати реальне середовище, у якому знаходяться, тоді як у VR – перебуває повністю у 3Dзгенерованому світі.
Сучасна технологічна сингулярність зіштовхнула людство із проблемою когнітивного перенавантаження. Ситуацією, коли кількість операцій, які необхідно здійснити мозку людини, перевищує його потужності. AR – саме та технологія, яка може розвантажити мозок користувача.
Створення 3D графіки, яка перетворється на 3D модель й надалі опрацьовується, надає можливості не тільки збереження культурного та історичного надбання, а й інструмент інтерпритації нового і старого світу.
До участі запрошуються всі зацікавлені.
Як зазначає німецький інститут дослідження віртуальної реальності DeutschesInstitut fur Virtual Reality, у найближчі роки ця технологія проникне в усі сфери людського життя та достеменно змінить їх.
До теми
- Вистава "Маріупольська драма" у постановці Донецького академічного обласного драматичного театру - серед номінантів на здобуття Національної премії Шевченка
- Конкурс цифрових зображень «Україна 2225»: створіть майбутнє за допомогою ШІ та виграйте книжкові сертифікати!
- Краєзнавчий музей та Закарпатський народний хор презентували спільний проєкт «Збережені мелодії: від тиші до звучання»
- На літературному вечорі в Ужгородському замку звучала поезія різних поколінь
- Сучасний погляд на класику: чим вразила вистава «Кайдашева сім’я»
- В Ужгороді відбудеться лекція та майстерка на тему «Жінка в традиційній культурі українців Закарпаття»
- Повернення забутої традиції: в Ужгороді триває перша в Україні виставка храмового дереворізьблення Карпат
- Іван Хланта мав зустріч з молоддю з нагоди міжнародного дня людей похилого віку
- В Ужгороді презентували мобільний додаток «КультPRO»
- Культурно-мистецький проєкт «Жива спадщина» відбудеться на Закарпатті 18 жовтня
- 80 років на сцені: феномен Закарпатського народного хору
- 26 вересня на сцені обласної філармонії відбудеться урочистий концерт із нагоди 80-річчя Закарпатського народного хору
- З нагоди Всесвітнього дня туризму в Ужгородському скансені відбудеться день відкритих дверей та лекція
- Побачила світ документальна книжка Олександра Гавроша «Розбійники Карпат»
- В Ужгороді презентують шпигунський роман Андрія Любки
- Закарпатський хор згадував історію і радував піснями
- На Закарпатті стартував місяць Заслуженого академічного Закарпатського народного хору
- 100-літній ювілей із дня народження відомого митця краю, народного художника України Василя Габди відзначили виставкою в Ужгороді
- В Ужгороді в обласній бібліотеці відбудеться зустріч із Закарпатським народним хором
- «Крок назустріч мрії»: інклюзивний проєкт, що змінює життя дітей через мистецтво

До цієї новини немає коментарів