Ужгород архітектурно-модерний: вхідна будівля міського водосховища

Будівництво міського водогону розпочалося у квітні 1930 року фірмою Ing. Jaroslav Maticka (Прага, Карлін). Підприємство Матічки будувало безпосередньо мережу водогону, помпові станції та встановлювало пожежні гідранти. Будівництво водозабору, водонапірних резервуарів і вхідної будівлі водогону здійснювала фірма Ing. Vaclav J. Vojacek з Моравської Острави. Кошторис будівництва водогону становив 8 мільйонів чеських крон.

Ця споруда є, напевно, найменшою за розміром серед ужгородських публічних та інфраструктурних об'єктів міжвоєнного періоду. Проте, окрім надзвичайно виважених пропорцій, має унікальні деталі: продумані «вікна подвійного світла» зі склоблоків в підлозі цоколю для освітлення підземного простору та вишуканий герб міста, виконаний в техніці «штучний камінь».
__________________Людовит Оелшлеґер (чеськ. Ludovít Oelschläger) — відомий чехословацький архітектор німецького походження. Угорське ім’я — Lajos ?ry. Народився у місті Кошице у 1896 році. Найвідоміші роботи — синагога та єврейська школа у місті Кошице, кошицький кінотеатр Slovan, санаторій в Татранській Полянці, міська ратуша в Михайлівцях, будівля торгової та промислової палати в Кошице, кінотеатр Capitol в Михайлівцях, кінотеатр Scala у Мукачеві тощо. В Ужгороді спроектував ряд наступних будівель — міський кінотеатр, єврейський культурний центр зі школою, міський басейн, будівлю водогону.



Джерело: Uzhhorod Modernism
До теми
- Майже половина виявлених за рік онкологій на Закарпатті – це 3 та 4 стадії
- Операція, яка рятує життя: у Закарпатському кардіоцентрі вперше самостійно виконали операцію Бентала
- В Ужгороді завершилася літня школа гончарства просто неба
- Про що писали газети в Ужгороді 100 років тому – у липні 1926 року
- Знайдіть мене і поверніть. Щонеділі в Ужгороді нагадують про зниклих і полонених військових
- Загадка огорожі кафе-музею «Під замком» в Ужгороді
- 184 малюки народилися в Ужгороді у червні
- Опанувала жестову мову й навчилася шити: історія переселенки з Донеччини Ольги, яка нині проживає в Ужгороді
- Як в Ужгороді тваринам допомагають боротися зі спекою: поради ветеринара
- Наталія Петій-Потапчук: «Національна, народна культура має колосальне значення саме в час війни»
- 18 хвилин між життям і інфарктом: репортаж із операційної Закарпатського кардіоцентру
- Закарпаття змінюється – нові мешканці та підприємства відкривають стратегічні можливості, – підсумки публічного діалогу
- Кава по-закарпатськи. Історія, традиції та бізнес улюбленого напою
- "Люди йдуть в театр за емоціями — ми їм це даруємо", — Рудольф Дзуринець
- «Якою є війна зсередини і що змінилося в Ужгороді»: відверта розмова з Владиславом Товтином
- Аромат, що закохує: на набережній Незалежності в Ужгороді квітне найдовша липова алея
- Яка реліквія схована в хресті іконостаса греко-католицького кафедрального собору в Ужгороді?
- Інклюзія — це про гідність: Ольга Принцовська про власний досвід та зміни у суспільстві
- Як з’явилася площа Театральна в Ужгороді?
- В Ужгороді майже кожен четвертий житель — внутрішньо переміщена особа

До цієї новини немає коментарів