В Ужгороді видадуть бібліографію легенди закарпатської журналістики

Михайло Іванович 53 роки пропрацював у найвідомішій крайовій газеті «Закарпатська правда», яка виходила шість разів на тиждень і наклад котрої складав понад 150 тисяч примірників. Михайло Бабидорич пройшов у ній шлях від кореспондента до заступника редактора і був одним з найвідоміших її журналістів. В останні роки він ще й організував при редакції «Школу майбутнього журналіста», яку пройшло чимало відомих нині особистостей. Іменем Михайла Бабидорича було названо щорічну обласну премію в галузі журналістики.
Бібліографія вміщує близько тисячі позицій і розвінчує міф про відомого публіциста як «комуністичного ідеолога». Адже абсолютна більшість статей уродженця Перечинщини присвячено захисту простої людину, роздумам на теми моралі, судовим нарисам та розповідям про відомих краян.
Перо відомого журналіста відзначалося фаховістю, ясністю викладу, вивіреним фактажем та публіцистичною загостреністю. Не дарма його цінували у журналістських колах як Києва, Москви, так і закордоном. Книжка містить також єдине інтерв’ю з Михайлом Бабидоричем, взяте Василем Комарницьким, передмову його молодшого колеги Віктора Дрогальчука та спомини його учня Олександра Гавроша.
Серія «Закарпатська публіцистика в іменах» заповнює нерозроблену нішу в дослідженні закарпатської преси. Тому слід сподіватися, що вона буде продовжуватися в майбутньому. У цій серії вже побачили світ видання «Олександр Гаврош: між журналістикою та літературою» (2015) та «Петро Часто: між Україною та Америкою» (2017).

Uzhgorod.net.ua
До теми
- На літературному вечорі в Ужгородському замку звучала поезія різних поколінь
- Сучасний погляд на класику: чим вразила вистава «Кайдашева сім’я»
- Іван Хланта мав зустріч з молоддю з нагоди міжнародного дня людей похилого віку
- В Ужгороді презентували мобільний додаток «КультPRO»
- 26 вересня на сцені обласної філармонії відбудеться урочистий концерт із нагоди 80-річчя Закарпатського народного хору
- З нагоди Всесвітнього дня туризму в Ужгородському скансені відбудеться день відкритих дверей та лекція
- Побачила світ документальна книжка Олександра Гавроша «Розбійники Карпат»
- Закарпатський хор згадував історію і радував піснями
- 100-літній ювілей із дня народження відомого митця краю, народного художника України Василя Габди відзначили виставкою в Ужгороді
- Академічний камерний Cantus Choir запрошує 24 серпня на концерт духовної музики «Звуки небес, голоси землі»
- В Ужгороді з нагоди 70-річчя відкрилась ювілейна виставка робіт Михайла Повка
- 24 події, понад 3 тисячі глядачів та 5 днів фестивалю: в Ужгороді завершився фестиваль «Кіно сусідів»
- «Традиції на полотні»: народний художник України Тарас Данилич представив в Ужгороді виставку робіт з нагоди 80-річчя ФОТО
- В ужгородському скансені відрили персональну виставку відомого закарпатського скульптора Василя Олашина
- В ужгородському видавництві «Патент» побачила світ книжка «Казки Копашнова»
- В Ужгороді відбудеться благодійний музичний фестиваль „Con-Temp Trio & Друзі”
- Ужгородський скансен запрошує на тематичну екскурсію з елементами реконструкції «Свято першої борозни»
- Історія однієї картини: «Автопортрет» Петра Шолтеса
- В Ужгороді презентували «Кобзаря» українською та угорською мовами, яке можна й послухати
- Шанувальників вишивального мистецтва запрошують до ужгородського скансену на виставку «Ойкумена Ірини Ольшанської: будуючи сенси»

До цієї новини немає коментарів