16 липня святкуватимемо нове свято - День бухгалтера і аудитора

16 липня святкуватимемо нове свято - День бухгалтера і аудитора
В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання до Дня бухгалтера, яке в Україні відзначається 16 липня. Вперше цього року святкуватимуть не тільки бухгалтери, але і аудитори. Свято отримало нову назву - День бухгалтера і аудитора.

 

З привітаннями до бухгалтерів звернулася Марта Волощук, голова ради територіального  відділення АППУ у Закарпатській обл.. Вона наголосила, що вперше бухгалтери та аудитори мають спільне свято. «Ми -- одна сім’я, робимо одну роботу на користь нашої державі», - зазначила Марта Волощук. І вручила подяки від голови Закарпатської ОДА Г.Москаля найкращими бухгалтерам закарпатських підприємств. Подяки отримали  Віктор Яцко, директор ТОВ АФ Респект-Конфіденц, аудиторська фірма, Наталія Горзов, головний бухгалтер санаторію «Шаян», Надія Мазур, головний бухгалтер  ОП Ужгородський коньячний завод. Юрій Сакалош,  заступник начальника головного управління ДФС  в Закарпатській обл. вручив подяки від ДФС у Закарпатській області. Їх отримали: Тетяна Куцак, гол.бух ТОВ «Ено меблі ЛТД», Марина Пілат, гол. Бух. ТОВ «Плодоовоч – Уж»; Емма Моца, гол. Бух. ТОВ «Ньюко Берегово»; Наталія Якима, директор ПП АФРИКИ Стандарт Проф, Вікторія Бердишева,  заступник директора, гол. Бух., аудитор ТОВ «Варіанта».

Юлія Кілару, голова Закарпатського територіального відділення ВПГО «Спілки аудиторів України», яка сьогодні також відзначає День народження, зауважила: 20 квітня 2018 р. Президент підписав указ про святкування Дня бухгалтера і аудитора. Цього року вступив у дію і новий закон «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність». «Представники нашої професії вносять неоціненний вклад в розвиток держави економіки. Дуже багато залежить від фаховості бухгалтерів, від проведення документа можна або підняти підприємство, або опустити до самого дна», - додала Юлія Кілару.

«Ця професія не дає часу на відпочинок,-- переконаний Ярослав Голубка, голова  Закарпатського  територіального  відділення, член ради ФПБАУ. – Законодавство змінюється часто. Тільки за останні 10-15 років відбувалися кардинальні зміни у системі бухгалтерському та податковому обліках, то один то інший бралися за основу. Тиждень тому Президент вніс в Раду Закон «Про податок на виведений капітал».  За такою моделлю працює Естонія. Суть закону: «не витягуєш» гроші з бізнесу, вони не оподатковуються». За словами Ярослава Голуби, додалося роботи у бухгалтерів та аудиторів у зв’язку з підписання Україною Угоди про Асоціацію, що вимагає привести національне законодавство у відповідність до європейських директив. У минулому році прийнято закон «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» та внесено зміни до Закону про бухгалтерський облік «Відповідно до європейських вимог змінилася класифікація підприємств: є великі, середні малі, до них ставляться різні вимоги. Для малих облік спрощується, для великих та середніх навпаки -- посилюється контроль з боку держави  і з боку суспільства. Щоб діяльність таких підприємств була прозорою, бо це реальний сектор, який забезпечує економічний розвиток країни, тому має бути прозора та публічна діяльність», - каже Ярослав Голубка.

  Віктор Яцко, заступник голови  Закарпатського територіального відділення ВПГО  «Спілки аудиторів України» , член ради  ВПГО  «Спілки аудиторів України» зазначив, що на сьогодні основою для роботи бухгалтерів є бухгалтерський облік, податковий облік відійшов на другий план. «ЄС поставили мінімальні вимоги до законодавства, які ми маємо здійснити. Але в Україні всього приймають забагато. От  у Грузії такі документи на 3-5 сторінок, а у нас-на десятки, сотні. Тому бухгалтерам додається роботи»,- каже Віктор Яцко і додає, що існує ряд проблем, які ще не вирішені в Україні. - Ми не можемо подолати питання з відмиванням грошей. Які б закони не були ефективні, доки вони не будуть працювати, доти нічого не буде. Необхідно, щоб всі перебували в рівних умовах і платили податки».

 День бухгалтера  в  Україні був офіційно заснований у 2004 році , і дата його святкування встановлена на 16 липня.

Джерело: Ужгородський прес-клуб

 

12 липня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів